українська російська англійська
"Кленова арка-2013": важливий етап у створенні литовсько-польсько-української бригади
11.02.2013 | 19:06
Прес-служба Міністерства оборони

У Львові, на базі Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, розпочалась початкова конференція з планування багатонаціонального навчання “Кленова арка-2013”. Його заплановано провести у вересні цього року.

Метою заходу, в якому беруть участь понад 40 представників Збройних Сил України, а також військових відомств Канади, Польщі та Литовської Республіки, є визначення, узгодження та координація питань, пов’язаних з проведенням цьогорічного навчання.

Під час відкриття конференції учасників привітав перший заступник начальника Академії полковник Ігор Гордійчук. Він, зокрема, наголосив на важливості проведення заходів міжнародного військового співробітництва саме на базі цього видового військового вишу.

Колектив навчального закладу вже має значний досвід в організації та проведенні міжнародних заходів. Для цього у складі Академії функціонують всі необхідні структурні підрозділи та об’єкти навчально-матеріальної бази, а офіцери та курсанти вже неодноразово брали участь у заходах такого рівня. Проведення цьогорічного навчання, безперечно, принесе користь не лише у справу підтримання миру у всьому світі, але й стане у пригоді для підготовки майбутніх офіцерів Українського війська.

За словами представника Департаменту військового співробітництва та бойової підготовки Міністерства оброни Канади майора Крістіана Папіно, який є співкерівником організаційного комітету та самого навчання, цьогорічний захід суттєво відрізнятиметься від попередніх за масштабами. Командно-штабна фаза залишиться у форматі роботи штабів багатонаціонального батальйону та рот, а під час польової, на відміну від попередніх років, коли навчання проводились у форматі однієї багатонаціональної роти, цього разу виконуватиме завдання багатонаціональний батальйон. До його складу увійдуть підрозділи ЗС України, Польщі та Литовської Республіки.

Основними завданнями “Кленової арки-2013” стануть підготовка штабу багатонаціонального батальйону та особового складу підрозділів до проведення операцій з підтримання миру в умовах міста. Зокрема, військові інструктори Збройних сил Канади вчитимуть українських, польських та литовських військовослужбовців діям у різних ситуаціях під час конвоювання та здійснення патрулювання, виявляти та знешкоджувати саморобні вибухові пристрої, а також протидіяти супротивнику в умовах міських будівель.

Як повідомив заступник начальника Управління військового співробітництва та миротворчих операцій Командування Сухопутних військ ЗС України полковник Ілля Єгоров, проведення навчань серії “Кленова арка” може стати важливим етапом у створенні литовсько-польсько-української бригади. У разі підписання відповідних угод це миротворче з’єднання виконуватиме завдання із підтримки миру у тих куточках нашої планети, де в цьому буде потреба та згідно з міжурядовими рішеннями країн-учасниць.

За час проведення початкової конференції її учасники відвідають Міжнародний центр миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ, де проходитиме навчання. Там вони оцінять ефективність його об’єктів і місцевості, а також попередньо спланують розміщення штабів та підрозділів. До завершення конференції учасники повинні визначитись із питаннями фінансування, логістики, медичного обслуговування, проходження митного контролю, розробити технічну угоду та вирішити інші питання.

Робота із планування та підготовки багатонаціонального навчання “Кленова арка-2013” продовжиться під час основної та заключної плануючих конференцій у квітні та червні відповідно.

версія для друку