українська російська англійська
Сільгоспвиробники зацікавлені у співпраці з Аграрним страховим пулом
12.02.2013 | 09:17
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

За останні декілька років сільгоспвиробники все частіше почали користуватися послугами страхових компаній. До використання світового досвіду аграріїв підштовхнули погодні умови, які з кожним роком стають все більш непередбачуваними та завдають значних фінансових втрат.

З метою полегшення доступу до страхування сільськогосподарської продукції сільгосптоваровиробників, у першу чергу середніх та дрібних, було ухвалено Закон України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», який має захистити майнові інтереси сільськогосподарських товаровиробників та стабілізувати їхні доходи.

Так, у минулому році надавалася державна підтримка сільськогосподарським товаровиробникам шляхом компенсації 50% вартості страхових платежів під час страхування озимої пшениці на період перезимівлі.

У 2013 році продовжується впровадження системи страхування сільськогосподарських культур з державною підтримкою, зокрема, планується розширення переліку стандартних страхових продуктів, що будуть охоплювати не лише перезимівлю сільськогосподарських культур, а й весняно-літній період та весь час вирощування. Все це дасть сільськогосподарським товаровиробникам можливість вибору стандартних страхових продуктів відповідно до їхніх потреб та фінансових можливостей.

З метою забезпечення виконання зобов’язань страхових компаній перед страхувальниками під час страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, у 2012 році створено Об’єднання страховиків «Аграрний страховий пул», члени якого діють на умовах співстрахування, що підвищує гарантії виконання зобов’язань страховими компаніями перед сільгоспвиробниками в разі отримання останніми збитків.

Саме це об’єднання розпочало з 2012 року страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою за стандартними страховими продуктами.

 

версія для друку