українська російська англійська
У рамках підготовки Євробаскету-2015 в Одесі реалізують три крупні інфраструктурні проекти
12.02.2013 | 11:10
Одеська ОДА

Голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук сьогодні в інтерв’ю журналісту обласної державної телерадіокомпанії прокоментував результати засідання Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінального турніру Чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу, яке пройшло в Києві під головуванням Президента України Віктора Януковича.

Едуард Матвійчук наголосив, що проведення фінального турніру Чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу надасть позитивний поштовх для подальшого розвитку соціальної інфраструктури Одеського регіону.

Загалом в рамках Чемпіонату в Україні передбачається проведення близько 80 ігор міжнародного рівня. В Одеській області пройдуть змагання попереднього раунду Євробаскету-2015. Керівник регіону наголосив, що перш за все проведення на Одещині престижного Чемпіонату дозволить залучити кошти на реконструкцію Міжнародного аеропорту «Одеса», збудувати в обласному центрі нову сучасну спортивну арену, розраховану на 10 тисяч глядацьких місць, а такожтренувальну базу, яка після проведення чемпіонату перетвориться на центр спортивної підготовки юних спортсменів Одещини.

«У рамках підготовки до Чемпіонату в Одесі буде побудовано новий сучасний Палац спорту, розрахований на 10 тисяч місць. Причому, він буде багатопрофільним, і буде включати в себе не тільки баскетбольний майданчик, але і спортивні майданчики різної конфігурації. Це для Одеси дуже важливо, оскільки багатомільйонне місто, відомий своїми спортивними традиціями, до цих пір не має свого Палацу спорту. Також будуть виділені гроші на реконструкцію Міжнародного аеропорту «Одеса», в тому числі на реконструкцію злітно-посадкової смуги, що дозволить приймати вантажні повітряні судна будь-якої місткості. У рамках підготовки до Чемпіонату значна сума коштів буде виділена на будівництво тренувальної арени, розрахованої на 1,5 тис. посадкових місць. На її базі після закінчення Євробаскету-2015 планується створити ДЮСШ, де наші діти будуть займатися спортом, щоб надалі прославляти нашу область і нашу країну», - зазначив Едуард Матвійчук.

Керівник області наголосив, що підготовка до Чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу в Одеській області буде базуватися на основі державно-приватного партнерства: «Гроші на проведення Євробаскету-2015 будуть залучатися на основі державно-приватного партнерства. В основному під будівництво об'єктів в рамках Чемпіонату будуть залучатися інвестиції, тобто приватні гроші», - пояснив він.

Крім того, Едуард Матвійчук зазначив, що до 2015 року в Одесі буде завершено будівництво електричної підстанції у центрі міста, що дозволить повністю вирішити питання із забезпеченням електроенергією центральної частини Одеси, що в свою чергу також надасть поштовх до розвитку міської інфраструктури.

«Таким чином на базі Євробаскету-2015 ми плануємо реалізувати три великі інфраструктурні проекти - провести реконструкцію одеського аеропорту, побудувати сучасний палац спорту, а також повністю вирішити проблему із забезпеченням електроенергією обласного центру», - підкреслив голова обласної державної адміністрації.

версія для друку