українська російська англійська
Експертна рада при НКЦПФР підтримала рекомендації з вирішення проблеми "мертвих душ" в акціонерних товариствах
12.02.2013 | 11:27
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Експертна рада з питань корпоративного управління при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку на своєму першому засіданні підтримала положення та рекомендації, які можуть вирішити проблему «мертвих душ», або так званих «неефективних» власників акцій, які виникли внаслідок масової приватизації.

«Дане питання потребує вирішення вже давно, і зараз ми маємо певні поради, що можуть допомогти акціонерним товариствам позбавитися від тих міноритарних акціонерів, що не користуються своїм правом брати участь у загальних зборах акціонерів та долучатися до управління компанією. З початку масової приватизації у багатьох акціонерних товариствах виникла значна кількість «відсутніх» акціонерів, яких з різних причин не цікавить реалізація корпоративних прав, зокрема, вони роками не з‘являються на загальні збори акціонерів тощо. У деяких випадках це може суттєво ускладнити діяльність акціонерного товариства. Найбільш очевидна проблема, з якою можуть стикнутися акціонери при проведенні загальних зборів, – відсутність кворуму і, як наслідок, неможливість прийняття життєво важливих для компанії рішень», - зауважила Алла Папаіка, директор департаменту корпоративного управління і корпоративних фінансів НКЦПФР, член Експертної ради з питань корпоративного управління.

За її словами, рекомендації, що надали на розгляд Комісії представники Центру корпоративного права, є покроковими порадами, які можуть допомогти компаніям у цьому питанні. «Звісно, ми не вважаємо, що відповідні механізми є єдиним виходом із ситуації, що склалася, проте не можна виключати, що вони дозволять акціонерним товариствам, які зіткнулися з такими складнощами, розглянути один із можливих варіантів їх вирішення», - додала Алла Папаіка.

Нагадаємо, Експертна рада з питань корпоративного управління є дорадчим органом НКЦПФР, який було відтворено на початку поточного року з метою наближення вітчизняних стандартів корпоративного управління до світових та підготовки пропозицій щодо формування єдиної державної політики в сфері корпоративного управління в акціонерних товариствах.

 

версія для друку