українська російська англійська
Проведено фінальний етап ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка
12.02.2013 | 10:53
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

9 лютого 2013 року в Автономній Республіці Крим, усіх областях України, містах Києві та Севастополі відбувся фінальний етап ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У фіналі змагалися 912 учнів 5-11 класів, учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації усіх форм власності та курсантів вищих військових навчальних закладів Збройних Сил України.

Виконання конкурсних завдань тривало з 10:00 до 14:00. Для кожної вікової категорії тривалість змагань була різною: для учнів 5-7 класів – 2 астрономічні години; для учнів 8-9 класів – 3 астрономічні години; для учнів 10-11 класів, учнів професійно-технічних училищ, студентів і курсантів – 4 астрономічні години.

У день проведення фінального етапу конкурсу у всіх регіонах країни відбулися урочистості за участю керівників обласних державних адміністрацій, управлінь освіти і науки, інститутів післядипломної педагогічної освіти, письменників та поетів, літературних критиків, представників громадськості та ЗМІ.

Переможці ІІІ (ІІ) етапу мовно-літературних змагань та їх наставники були нагороджені дипломами та цінними подарунками від обласних державних адміністрацій та управлінь освіти і науки.

У рамках фіналу конкурсу пройшли літературні читання, презентації творчих альбомів та проектів, тематичні виставки тощо. Святкову атмосферу заходу забезпечили професійно-художні і творчі колективи загальноосвітніх навчальних закладів освіти, які вітали конкурсантів концертними номерами.

Завдяки зусиллям організаторів фінальний етап ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка пройшов організовано та злагоджено, він засвідчив про широку популярність Конкурсу, його масовість та активність учасників.

Перевірка робіт учасників конкурсу триватиме до березня 2013 року. У травні, у м. Каневі Черкаської області, відбудеться урочисте нагородження переможців ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та їх наставників.

Відповідно до Указу Президента України  від 1 вересня 2011 року № 884/2011 «Про Положення про стипендії Президента України переможцям Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» 39 найкращим українським учням, студентам та  з числа переможців цьогорічного конкурсу буде призначено стипендії Президента України.

Зауважимо, що до Конкурсу активно долучилися учні і студенти з числа українців, які проживають за кордоном. У зарубіжжі конкурс проходить з 15 січня до 20 лютого. Переможці конкурсу отримають дипломи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Цьогоріч Конкурс стартував на Полтавщині 9 листопада, у День української писемності і мови, а фінальний етап змагань проведено у переддень Міжнародного дня рідної мови. У І-ІІІ етапах Конкурсу взяли участь понад один мільйон осіб.

Довідково

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, започаткований у 2010 році Указом Президента України від 30 вересня 2010 року № 928, проводиться Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти.

Відповідно до Положення, Конкурс проходить у чотири етапи: перший – на рівні загальноосвітніх навчальних закладів та військових ліцеїв у жовтні (для професійно-технічних та вищих навчальних закладів – у листопаді); другий – на рівні районів та міст обласного значення у листопаді; третій – на рівні Автономної  Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя у грудні; четвертий, фінальний – на загальнодержавному рівні у лютому.

версія для друку