українська російська англійська
К. Грищенко: Якість, доступність і достатня кількість ліків - ключові питання діалогу Уряду та імпортерів
12.02.2013 | 11:36
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко провів зустріч з президентом Американської торговельної палати в Україні (АСС) Хорхе Зукоскі та представниками Комітету з питань охорони здоров’я цієї організації.

Основна увага під час зустрічі була приділена впровадженню з 1 березня ц.р. ліцензування імпорту в Україну лікарських засобів відповідно до прийнятого 4 липня 2012 року Закону України №5038-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгрідієнт».

Віце-прем’єр-міністр запевнив представників АСС, що ліцензійні вимоги будуть вводитися поетапно, наголосивши на тому, що «ліцензування імпортних ліків є загальноприйнятною світовою нормою».

К.Грищенко звернув увагу співрозмовників, що ключовими пріоритетами Уряду в питанні впровадження ліцензування імпорту є забезпечення якості, доступної ціни та достатньої кількості лікарських засобів, які реалізовуватимуться для українців. При цьому Віце-прем’єр наголосив, що реалізації цих пріоритетів значно сприятиме проведення діалогу між Урядом та імпортерами лікарських засобів.

«Відповідно до Закону з 1 березня буде впроваджено ліцензування імпорту ліків в Україну. Для нас головне, щоб українці мали можливість отримувати якісні ліки у необхідній кількості та за доступними цінами. Ми готові до відкритого діалогу з імпортерами лікарських засобів, з Американською торговельною палатою для обговорення питань, пов’язаних із ліцензуванням. Переконаний, що зміни, які впроваджуються, повинні бути зрозумілими для бізнесу і не мати негативних наслідків для українців», - підкреслив К.Грищенко.

У цьому контексті сторони домовилися про створення на базі Американської торговельної палати в Україні двох робочих груп, одна з яких буде розглядати питання цін на лікарські засоби, що імпортуються, друга – питання локалізації виробництва ліків в Україні. Передбачається, що до складу цих робочих груп увійдуть представники компаній-імпортерів лікарських засобів, а також урядових структур, відповідальних за впровадження Закону.

«Створення двох робочих груп на базі АСС дозволить проводити фахову дискусію з приводу нагальних питань, пов’язаних з імпортом ліків в Україну. Нам необхідно також дуже серйозно опрацьовувати шляхи локалізації, розміщення виробництва лікарських засобів на території нашої держави з метою зменшення кінцевої ціни для споживача», - зазначив К.Грищенко.

 

версія для друку