українська російська англійська
Порядок відключення споживачів від централізованого теплопостачання не змінюється
12.02.2013 | 12:07
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Ряд ЗМІ нещодавно оприлюднили повідомлення, де стверджують про нібито нову заборону споживачам самовільно відключатися від централізованого опалення та гарячого водопостачання. Такі висновки зроблені із розробленого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення відносин у сфері теплопостачання, надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води».

У зв’язку із цим прес-служба Мінрегіону уповноважена заявити наступне.

Законопроект жодним чином не змінює існуючий порядок переходу на індивідуальне (поквартирне) опалення. Заборона відключення від централізованих систем окремих квартир діє в Україні з 2007 року. Тоді був зареєстрований Міністерством юстиції Наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 169 від 6.11.2007р., яким були внесені зміни до Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.12.2005р. та остаточно заборонено відключення споживачів від централізованого опалення, за винятком випадків, коли таке переобладнання передбачене схемами, затвердженими місцевими органами самоврядування.

Слід зазначити, що норма, щодо заборони самовільного (тобто не передбаченого відповідними рішеннями органів місцевого самоврядування) відключення затверджена також Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення».

Зміни, які пропонує внести Нацкомпослуг, лише формалізують існуючий уже давно стан речей та певною мірою посилюють відповідальність, адже встановлюють чітко визначені штрафні санкції за самовільне відключення. Разом із тим, зміни жодним чином не зачіпають тих споживачів, які вже користуються поквартирним газовим опаленням та мають відповідні рішення міжвідомчих комісій та затверджені органами місцевого самоврядування схеми теплопостачання.

 

версія для друку