українська російська англійська
Рафаель Кузьмін: Органи Антимонопольного комітету в 2012 році активізували свою роботу за всіма напрямками
12.02.2013 | 12:16
Прес-служба Антимонопольного комітету

Створення ефективного конкурентного середовища вимагає комплексного підходу та  скоординованої діяльності всіх державних органів. Про це повідомив в.о. Голови Комітету Рафаель Кузьмін під час прес-конференції, присвяченої підсумкам діяльності АМКУ за 2012 рік.

Як поінформував Рафаель Кузьмін, органи Комітету активізували свою роботу в 2012 році за всіма напрямками. Результатами оперативної діяльності стали, зокрема, припинення близько 5,8 тис. порушень законодавства про захист економічної конкуренції (що збільшує цей показник на 30% у порівнянні з минулим роком), розгляд понад 6,3 тис. заяв і скарг з приводу порушень законодавства про захист економічної конкуренції (що на 27 % більше, ніж за 2011 рік), перевищення показника 2011 року більш, ніж у 18 разів з накладення штрафів на порушників законодавства про захист економічної конкуренції, який склав майже 815 млн. грн.

Під час прес-конференції був оприлюднений розмір економічного ефекту, досягнутого внаслідок припинення органами Антимонопольного комітету України порушень законодавства про захист економічної конкуренції, який у 2012 році склав понад 1 млрд. грн.

В.о. Голови Комітету зазначив, що значна увага Комітету у 2012 році приділялась таким соціально важливим сферам, як ринки житлово-комунального господарства, нафти та нафтопродуктів, лікарських засобів, електропостачання, зв’язку, будівництва, продовольчих товарів, а також зосередив увагу на тому, що найбільш поширеними порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції були встановлення економічно необґрунтованих оптово-відпускних цін на хліб, зниження обсягів виробництва хліба простої рецептури, на який розповсюджується державне регулювання цін та інші.

У 2013 році пріоритетними ринками дослідження Комітету стануть ринок реалізації лікарських засобів; підключення об’єктів містобудування до інженерних мереж електро-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення; збору, вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів; супутніх послуг при наданні адміністративних послуг; ритуальних послуг.

Знаковою подією минулого року, за словами Рафаеля Кузьміна, стало розроблення Комітетом проекту Загальнодержавної програми розвитку конкуренції на 2014-2024 роки, в якій будуть враховані зауваження ЮНКТАД за результатами Огляду конкурентної політики та права в Україні (презентація Огляду запланована на липень 2013 року). «Ми перебуваємо на завершальній стадії. Проект Закону наразі розроблений, після висновків ЮНКТАД він буде доопрацьований  та внесений до Кабінету Міністрів України», - повідомив Рафаель Кузьмін.

 

 

версія для друку