українська російська англійська
Олександр Вілкул: Оновлення портофлоту порту "Южний" зміцнює конкуренті позиції морської галузі України
12.02.2013 | 13:00
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул взяв участь в церемонії урочистого підняття державного прапору України на двох нових сучасних буксирах «Володимир Іванов» і «Борей» на Державному підприємстві «Морський торговий порт «Южний» (Одеська область). Ці судна можуть супроводжувати великотоннажний флот в тому числі в складних погодних умовах (утворення крижаного покриву). Водночас вони можуть долучатися до гасіння пожеж та рятівних операцій.

«Уряд вживає дієві заходи для підвищення логістичного потенціалу країни. Нові сучасні буксири дозволяють збільшити вантажообіг українських портів», - сказав Олександр Вілкул та додав, що в поточному році Маріупольській порт вже придбав два сучасних буксири.

Сьогодні два нових буксири отримав порт «Южний», вони дозволять значно пришвидшити проведення судів в акваторії порту.

У порту «Южний» триває системна модернізація. Зокрема, в 2012 році в рамках програми розвитку, яка була схвалена Урядом, порт «Южний» отримав уперше за двадцять років два нових буксири. Їх потужність 4 200 кінських сил кожен. Це один із факторів, завдяки яким вантажообіг акваторії порту збільшився на 10% і вперше перевищив 40 млн. тонн.

Новий буксир «Володимир Іванов» став найпотужнішим (5 450 кінських сил) буксиром портового флоту «Южний». Він може буксирувати судна вантажопідйомністю понад 200 тис тон. Буксир побудовано за кращими європейськими зразками суднобудівельником «Damen Shipyards» та оснащено найсучаснішим обладнанням, що відповідає світовим стандартам.

Буксир має 4-й арктичний льодовий клас і може самостійно працювати у несприятливих погодних умовах. «Володимир Іванов» обладнаний морською системою пожежогасіння.

Буксир «Борей», потужністю 1 200 кінських сил, також обладнаний сучасними радіонавігаційними приладами. Наявність двох гвинтостернових поворотних колонок забезпечує високу маневреність судна в умовах акваторії порту (обертання на місці на 360 градусів). Призначення судна в порту «Южний» - здійснення буксирування і маневрених операцій. Також «Борей», у разі необхідності, зможе брати участь в рятувальних операціях, і операціях з ліквідації різних забруднень в акваторії порту.

Як повідомлялося раніше, у рамках робочої поїздки до Одеси Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул провів нараду щодо розвитку порту «Южний».

версія для друку