українська російська англійська
Програма модернізації порту "Южний" дозволить суттєво збільшити його потужності, - О.Вілкул
12.02.2013 | 13:04
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул у рамках робочої поїздки до Одеси провів регіональну нараду щодо розвитку інфраструктури та оновлення флоту українських портів, зокрема, портофлоту «Южного».

«Керівництво держави ставить перед галуззю стратегічні завдання - підвищити конкурентоспроможність українських портів, розвивати інфраструктуру на підставі кращого світового досвіду. Це дозволить Україні вийти на рівень передових морських держав», - сказав Олександр Вілкул.

Він також зазначив, що результатом модернізації українських портів є не тільки зростання транспортного потенціалу країни. Це – нові робочі місця і зарплати для тисяч працівників галузі. Це - наповнення місцевих бюджетів та потужний ресурс для місцевого розвитку.

«Відомі компанії світового рівня повинні бути залучені до модернізації інфраструктури портів і розширенню їх можливостей», - зазначив Олександр Вілкул.

В умовах світової економічної кризи українські порти в минулому році зуміли показати стабільну роботу. Зокрема, було опрацьовано понад 160 млн. тонн вантажів, завдяки чому державний бюджет отримав близько 2 млрд. грн.  відрахувань.

Так, в минулому році через причали морського торговельного порту «Южний» пройшло майже 23 млн. тонн вантажів, що на 0,4% більше, ніж у 2011 році. Відрахування до держбюджету за підсумками року склали майже 400 млн. грн.

Одним з ключових заходів плану дій є програма модернізації порту «Южний» на 2012-2015 роки. Перший етап «днопоглиблювальної» програми порту «Южний» передбачає будівництво першого і другого колін і нової частини третього коліна морського підхідного каналу. Загальна довжина каналу складе 10,3 км. Реалізація проекту має завершитися до кінця 2015 року. Завдяки цьому гавань зможе приймати судна дедвейтом понад 200 тис тонн.

«У результаті Програми порт «Южний» стане найбільшим серед глибоководних портів північно-західної частини Чорного моря. Це створить нові можливості для розвитку всієї транспортної галузі України», - сказав Олександр Вілкул.

 

версія для друку