українська російська англійська
"Відкритий світ": підвищення ефективності за рахунок відкритості, профекспертизи та досвіду міжнародних іт-компаній
12.02.2013 | 18:03
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

У Держінвестпроекті 12 лютого відбулося відкрите засідання робочої групи Національного проекту «Відкритий світ», присвячене планам реалізації проекту в 2013 році. До складу робочої групи входять представники Держінвестпроекту, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, інших центральних і місцевих органів влади, українського і закордонного бізнесу, галузеві експерти. На засіданні були присутні представники провідних локальних та міжнародних ІТ-компаній, зокрема:  «Датагруп», Intel, Microsoft, Cisco, ZTE, Sitronics, ASUS.

Держінвестпроект анонсував унікальний за своєю відкритістю механізм участі усіх зацікавлених партнерів у реалізації проекту. 14 лютого о 12:00 на сайті Держінвестпроекту буде опубліковано умови участі у двох ключових компонентах проекту: постачання обладнання для технічного оснащення шкіл та розробка інтерактивного освітнього контенту. Усі зацікавлені сторони матимуть 5 днів для того, щоб публічно задекларувати свій намір тестувати обладнання та освітні матеріали на першому етапі реалізації проекту.

Причини запровадження особливого механізму роботи з партнерами, який забезпечує максимальну прозорість та відкритість, пояснив Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів: «У сфері інформаційних технологій настільки висока конкуренція, що Держінвестпроект не мав іншого виходу, як дати можливість усім зацікавленим учасникам ринку продемонструвати на практиці свою продукцію. Такий підхід забезпечить прозорість процесу та дозволить врахувати найкращий світовий досвід. В рамках відкритого конкурсу виробники обладнання та освітнього контенту зможуть проявити себе у демонстрації якості продуктів. Виграють від того, передусім, наші діти, які отримають доступ до сучасних технологій електронної освіти та стануть більш конкурентоздатними у сучасному світі».

На першому етапі реалізації проекту буде охоплено 54 школи в усіх областях України.  За підсумками впровадження незалежна міжнародна консалтингова компанія оцінить доцільність та ефективність застосування технологій та обладнання, запропонованих усіма партнерами в рамках відкритого конкурсу, і буде обрано найкраще технологічне рішення для поширення на наступному етапі.  Повномасштабне впровадження проекту у відібраних школах передбачається здійснити ще до кінця навчального року. Таким чином, до літа Держінвестпроект отримає незалежну оцінку та рекомендації щодо ефективної реалізації другого етапу.

Довідково

З метою реалізації Національного проекту «Відкритий світ» планується створити інформаційно-комунікаційну освітню інфраструктуру національного рівня; стандартизувати та уніфікувати методики навчання та створити централізовану систему навчання й оцінки знань учнів; запровадити інформаційно-комп'ютерні технології в систему управління освітніми установами.

 

версія для друку