українська російська англійська
Щорічно в індустрії програмного забезпечення може створюватися 20 тисяч нових робочих місць
12.02.2013 | 18:50
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

12 лютого 2013 року відбулася зустріч Прем'єр-міністра України Миколи Азарова з народними депутатами - ініціаторами змін у законодавстві та представниками провідних українських ІТ-компаній. У зустрічі також взяли участь народні депутати України та представники виконавчої влади, до компетенції яких відносяться економічні питання і питання сфери інформатизації.

У центрі обговорення був новий законопроект «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції, яким передбачається знизити ставку податку на доходи фізичних осіб до 5% та встановити єдиний соціальний внесок як частку від сукупної суми, що дорівнює двом мінімальним зарплатам.

Минулого року Верховна Рада України прийняла Закони України «про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції» та «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції». Цими законами ІТ-компанії були звільнені від сплати ПДВ на послуги в сфері інформатизації, а податок на прибуток зафіксований на рівні 5%. Ці заходи є дуже важливими, але недостатніми для активізації розвитку ІПП, адже українські ІТ-спеціалісти все ще знаходяться у нерівних умовах з їхніми іноземними колегами.

Наприклад, у Білорусії ІТ-компанії звільнені від сплати податку на прибуток, а також від ПДВ на товари на послуги ІПП. Податок на доходи фізичних осіб зменшений до 9%, а обов’язкові соціальні виплати становлять 35% від середньої заробітної плати.

На переконання представників ІТ-галузі, високий рівень обов'язкових відрахувань до соціальних фондів, а також податкове навантаження за умов значних витрат на оплату праці не дозволяють українським ІТ-компаніям повною мірою використовувати наявний потенціал зростання.

Разом з тим, саме ІПП може стати тим «драйвером» економічного розвитку, який не тільки забезпечить зростання експортного потенціалу країни і, відповідно, бюджетних надходжень, але й сприятиме якісним змінам у структурі вітчизняної економіки. За словами Глави Уряду, підтримка індустрії програмної продукції є одним з пріоритетів з огляду на завдання активізації економічного розвитку.

«Ми ставимо перед собою мету вже цього року вийти на 3% зростання ВВП. Очевидно, що жодний інерційний сценарій не дасть таких показників. Саме тому ми маємо сформувати потужні стимули для розвитку найбільш перспективних напрямків економічної діяльності, які зможуть дати відчутний соціальний ефект та зробити всю економіку більш самодостатньою і менш уразливою до зовнішніх викликів», - зазначив Микола Азаров. Він також підкреслив, що нове законодавство у сфері ІТ має стати максимально ефективним інструментом для вирішення цих завдань.

Зниження податкового навантаження на вітчизняний ІТ-бізнес дозволить йому створювати нові робочі місця, активніше залучати інвестиції й робити великі проекти «під ключ», замість того, щоб працювати на підряді в іноземних компаній. Сприятливе бізнес-середовище заохочуватиме великі компанії реєструватися в Україні.

Також щорічно Україна отримуватиме близько 3 млрд. грн. додаткових надходжень від експорту програмної продукції.

 

версія для друку