українська російська англійська
Микола Азаров зобов'язав членів Уряду працювати максимально ефективно для забезпечення євроінтеграції
13.02.2013 | 11:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров зобов’язав членів Уряду працювати максимально ефективно для забезпечення євроінтеграції. На цьому він наголосив під час засідання Кабінету Міністрів України 13 лютого.

«Відповідальність за те, як ми просуваємося на європейському інтеграційному шляху, лежить на кожному членові Уряду, і тому кожен з нас просто зобов’язаний працювати максимально ефективно», - сказав Глава Уряду.

Він нагадав, що минулого тижня відбувався активний і визначальний для України діалог з Європейським Союзом на політичному рівні.

4-6 лютого Україну відвідали члени моніторингової місії Європейського Парламенту: колишній Президент ЄС Пет Кокс та колишній Президент Польщі Алєксандр Кваснєвський. «Визнанням важливої ролі цієї місії, яка була створена за ініціативою Президента Європарламенту Мартіна Шульца, стало рішення про продовження її мандату», - зауважив Микола Азаров.

За його словами, 7 лютого Прем’єр-міністр і члени Кабінету Міністрів також мали можливість у відвертій атмосфері обмінятися думками щодо євроінтеграційного прогресу України із Комісаром ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле: «Ми погодили достатньо напружений графік роботи, дотримання якого надасть можливість підписати Угоду про асоціацію з ЄС у листопаді 2013 року, а також забезпечити умови для запровадження безвізового режиму з ЄС».

Микола Азаров наголосив, що Угода про Асоціацію має стати дорожньою картою співробітництва з ЄС, яку керівництво країни розглядає як комплексну програму масштабних перетворень всередині України.

«У нас зі стороною ЄС є спільне розуміння, що необхідно повною мірою використати політичний календар, зокрема Саміт у лютому та засідання Ради з питань співробітництва у червні, щоб досягти поставленої цілі», - сказав він. 

За його словами,  вже у травні сторона ЄС очікує побачити результати того, що зроблено Україною у контексті опрацювання висновків Ради ЄС з питань зовнішніх справ щодо України від 10 грудня 2012 року.

«З метою посилення комунікації між сторонами ми домовились вести спільну роботу у рамках груп політичного та експертного рівня з українських питань, створених Високим Представником, Віце-президентом Європейської Комісії Кетрін Ештон і Комісаром ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле. Важливим елементом такої роботи має стати можливість оперативного реагування на виконання Україною Плану дій Асоціації», - сказав Микола Азаров.

 

версія для друку