українська російська англійська
Прем'єр-міністр прогнозує темпи зростання ІТ-галузі до 45%
13.02.2013 | 11:50
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров прогнозує, що кожен наступний рік кількість легальних робочих місць в ІТ-галузі буде збільшуватися на 35-40%, а темпи зростання галузі досягнуть 40-45%. На цьому він наголосив під час засідання Кабінету Міністрів України 13 лютого.

Микола Азаров відзначив, що Уряд послідовно приділяє значну увагу цій галузі. Він нагадав, що близько року тому були розроблені і прийняті закони про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції та про особливості оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції.

За його словами, звільнення від податку на додану вартість та запровадження п’ятивідсоткового податку на прибуток дозволили нашим ІТ-компаніям зберегти свої позиції на світовому ринку програмного забезпечення. «Однак, мало відстояти свої позиції, потрібен конкурентний поштовх», - підкреслив Глава Уряду.

Прем’єр-міністр повідомив, що Уряд разом з групою народних депутатів, які активно включилися у пошуки стимулів для галузі, знайшли таку можливість спеціально для ІТ-галузі у зниженні ставок оподаткування доходів фізичних осіб та соціальних внесків. У Верховній Раді зареєстровано новий законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції».

Микола Азаров наголосив, що бізнес в IT-галузі базується насамперед на інтелектуальному ресурсі. Заробітна плата – основна стаття витрат: «Тому навантаження соціальних внесків саме для цієї галузі є надмірним, змушує шукати схеми оптимізації оподаткування. Таким чином, бюджет і Пенсійний фонд не отримують справедливу частку від роботи галузі».

За словами Глави Уряду, очікується, що після зниження податкового навантаження, IT-компанії будуть відмовлятися від використання «сірих» схем, це дозволить їм створювати нові «легальні» робочі місця і активніше залучати кваліфіковані інвестиції.

«Галузь отримає можливості виконувати масштабні міжнародні проекти «під ключ», а не працювати на підряді у світових грандів програмного забезпечення. Кожен наступний рік кількість легальних робочих місць буде збільшуватися на 35-40%, а темпи зростання галузі досягнуть 40-45%», - сказав Микола Азаров.

 

 

версія для друку