українська російська англійська
Геннадій Темник: З 2013 року Україна може застосовувати європейський досвід проектування
13.02.2013 | 13:04
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Мінрегіон України продовжує роботу з підвищення конкурентноспромождності вітчизняного будівельного комплексу. Зокрема, у минулому році активізована робота з адаптації законодавства та будівельних норм до європейських вимог. Все це усуває необґрунтовані бар'єри для впровадження нової продукції будівельного призначення, дозволяє вітчизняним будівельникам та проектувальникам конкурувати на світовому ринку. На цьому наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, доповідаючи про результати роботи будівельного комплексу в 2012 році Віце-прем'єр-міністру України Олександру Вілкулу.

«У минулому році завершене прийняття усіх 58-ми частин Єврокодів з проектування. Це дозволить нам у 2013 році застосовувати європейський досвід проектування. Набули чинності 248 державних норм і стандартів, адаптованих до норм Євросоюзу. Це на 35 відсотків більше, ніж у 2011 році та на майже 80 відсотків більше середньорічного показника за останні 6 років», – сказав Геннадій Темник. 

Також, за його словами, у 2012 році були переглянуті 7183 ресурсні кошторисні норми, що дало можливість привести розрахунки вартості робіт у відповідність до застосування нинішніх технологічних процесів будівництва.

«Адаптацію нормативної бази технічного регулювання у будівництві до вимог Євросоюзу Мінрегіон здійснює зі збереженням національної нормативної гілки. Це робить вітчизняне будівництво однаково сильним і конкурентоздатним «гравцем» будівельного ринку як у Європі, так і на території пострадянських країн», – підкреслив очільник Мінрегіону.

 

версія для друку