українська російська англійська
К. Грищенко: Уряд створив надійний бар'єр для недопущення в Україну фальсифікованих імпортних ліків
13.02.2013 | 14:14
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

З 15 лютого 2013 року всі іноземні ліки зможуть потрапляти до України лише за умови їх виробництва згідно з міжнародним стандартом якості GMP. Про це на брифінгу в Кабінеті Міністрів 13 лютого повідомив Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко.

«Стандарти та інструменти, якими керуються європейські країни для захисту здоров’я своїх співвітчизників стають стандартами для українців. Ми впевнені, що наші громадяни повинні мати такі ж права в сфері захисту здоров’я, як і будь-який громадянин Євросоюзу, і такі ж самі за якістю лікарські засоби», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

При цьому Костянтин Грищенко зауважив, що українські фармацевтичні підприємства вже більше 2 років працюють за цим стандартом. Віце-прем’єр-міністр також поінформував, що для отримання сертифікату відповідності стандарту GMP необхідно проводити інспектування підприємств або проводити процедуру підтвердження сертифікату відповідності виробництва вимогам GMP.

З вересня 2011 р., за словами К. Грищенка, було проведено більше 100 інспекцій іноземних виробників на відповідність вимогам GMP і у половині випадків у видачі сертифіката GMP за результатами інспектування було відмовлено через виявлення критичних порушень.

«Таким чином, українською владою поставлений надійний бар’єр з недопущення на український ринок препаратів, що представляють загрозу здоров'ю і життю пацієнтів. Відтак, всього через кілька днів, з 15 лютого, на український ринок будуть ввозитися ліки, вироблені в таких же жорстких умовах, як і ліки, які вживають жителі інших країн – в першу чергу країн Європейського Союзу», - підкреслив К.Грищенко.

 

 

версія для друку