українська російська англійська
Миротворці вертолітного загону ЗСУ у Ліберії заступили на чергування на майданчику Грінвілл
13.02.2013 | 15:54
Прес-служба Міністерства оборони

12 лютого на  майданчику Грінвілл заступили на чергування одним вертольотом Мі-8 та двома Мі-24 миротворці 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України Місії ООН у Ліберії 18-ї ротації.

Раз у два тижні на дану територію африканського континенту, що знаходиться за 230 км від основного місця дислокації 56-го ОВЗ, відряджаються понад 20 миротворців, які здійснюють патрулювання кордону Ліберії з Кот-д’Івуаром, перевезення особового складу та спостерігачів Місії ООН  та доставку вантажів до важкодоступних населених пунктів.

«Заступання на чергування нової ротації на майданчик Грінвілл проводилося у два етапи, – зазначив командир 56 окремого вертолітного загону Збройних Сил України Місії ООН у Ліберії 18-ї ротації полковник Петро Пліс. – Спочатку з основного місця дислокації українських воїнів на місце було відправлено пару вертольотів Мі-24, згодом – Мі-8 з провізією та особовим складом, котрий замінив миротворців із 17-ї ротації».

Напередодні вильоту для даної групи військовослужбовців провели інструктаж: керівництво загону розповіло, на що звертати особливу увагу, та зупинилося на дотриманні заходів безпеки. Окремо розглянули особливості виконання польотних завдань у відриві від загону.

Старшим над миротворцями на Грінвіллі призначено начальника групи планування застосування авіації – заступника командира 56 окремого вертолітного загону підполковника Олександр Широкопояса.

Разом із військовослужбовцями на Грінвілл вилетіли представники оперативної групи. Головною метою їх перебування на Грінвіллі було вивчення  стану справ у підрозділі, огляд місць зберігання озброєння, боєприпасів, спеціальної техніки, побутових умов проживання та надання допомоги під час заміни особового складу двох ротацій, у разі потреби.

версія для друку