українська російська англійська
В Україні на 21,6% зросло виробництво дитячого харчування
13.02.2013 | 17:04
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні в Україні значно покращилася ситуація з виробництвом дитячого харчування. Так, у 2012 році на 21,6% зросли обсяги виробництва цієї продукції. Зокрема, завдяки введенню нових потужностей майже на 22% збільшилося виробництво рідкого дитячого харчування на молочній основі, що значною мірою впливає на імпортозаміщення цієї продукції. Цього року держава продовжить реалізовувати заходи, спрямовані на підтримку та розвиток виробництва продуктів дитячого харчування.

Торік в Україні було вироблено 24,2 тисячі тонн продукції дитячого харчування. Таким чином, обсяги виробництв всіх видів дитячого харчування зросли на 21,6%. Зокрема, виробництво кисломолочного сиру та виробів з нього для дитячого харчування збільшилось на 74,6% і становило 2296 тонн, продуктів кисломолочних для дитячого харчування – на 62,7%, що становило 4600 тонн. Молока обробленого рідкого для дитячого харчування було вироблено 10761 тонн, тобто на 4,1% більше порівняно з попереднім роком, а соків дитячих - 1764 тонн зі зростанням у 9%.

«Завдяки введенню нових потужностей майже на 21,9% збільшилося виробництво рідкого дитячого харчування на молочній основі, що значною мірою сприяє імпортозаміщенню цієї продукції. Так, торік було вироблено 17657 тонн цього виду дитячого харчування», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Також на сьогодні в Україні продовжується опрацювання Державної програми активізації економіки на 2013-2014 роки. Відповідно до неї буде сформовано понад 80 сировинних зон для розвитку виробництва безпечних та якісних продуктів дитячого харчування, що забезпечить імпортозаміщення продуктів дитячого харчування на 8-12%.

Окрім цього, Микола Присяжнюк додав, що Мінагрополітики запропонувало внести зміни до Податкового кодексу в частині розширення напрямків використання вивільнених від оподаткування коштів. Таким чином, підприємства-виробники дитячого харчування зможуть модернізувати та розширити випуск продуктів харчування для дітей за рахунок прибутку, звільненого від оподаткування.

версія для друку