українська російська англійська
У Севастополі учасники науково-практичної конференції обговорюють концептуальні напрямки розвитку ВМС
13.02.2013 | 18:04
Прес-служба Міністерства оборони

“Військово-Морські Сили Збройних Сил України. Сучасне та майбутнє” – на таку тему триває триденна науково-практична конференція в командуванні українських ВМС.

Учасниками заходу є адмірали та офіцери Командування ВМС ЗС України, керівний склад військових частин ВМС, науково-педагогічні працівники Академії ВМС ім. Нахімова, Національного університету оборони України, Національного університету  кораблебудування ім. адмірала Макарова, представники Генерального штабу Збройних Сил України, установ та організацій.

Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Юрій Іл’їн, відкриваючи конференцію, зазначив, що метою заходу є обмін думками щодо концептуальних напрямів подальшого розвитку національного флоту України, форм та способів застосування ВМС та їх всебічного забезпечення. Він закликав присутніх до концептуального, креативного мислення, запропонував сконцентрувати основну увагу на головних аспектах розвитку національного флоту – а саме його військового сегменту – Військово-Морських Сил – в контексті світових тенденцій флотобудування.

Виступаючи з доповіддю “Концептуальні погляди на розвиток національного флоту України до 2025 року”, командувач виду Збройних Сил України наголосив на важливості будівництва нових кораблів для флоту. За його словами, на сьогодні на узгодженні в вітчизняному оборонному відомстві знаходиться концепція розвитку ВМС ЗС України на період до 2025 року, а наступним кроком має стати розробка програми воєнного кораблебудування. Як додав віце-адмірал Юрій Іл’їн, в командуванні українських ВМС робота над такою програмою практично вже розпочалася.

«Кінцевою метою спільних з науковцями і промисловістю зусиль є забезпечення національних інтересів на морі та безпеки держави з морського напряму», – підкреслив командувач українських ВМС.

Тенденції розвитку форм і способів застосування ВМС ЗС України були проаналізовані в доповіді начальника штабу – першого заступника командувача ВМС ЗС України контр-адмірала Дмитра Шакуро.

Порядком проведення конференції передбачені також інші доповіді, виступи представників Озброєння, Тилу Збройних Сил України, Національного Університету оборони України, окремих державних організацій оборонного сектору та Командування ВМС ЗС України. Крім того, учасники конференції в синдикатах проведуть колективні обговорення за напрямками під час “круглих столів”. За підсумками обговорення відбудеться заслуховування командувачем ВМС доповідей керівників синдикатів.

версія для друку