українська російська англійська
Уряд пропонує скасувати двоетапну процедуру припинення діяльності підприємців, які не мають найманих працівників
14.02.2013 | 10:25
Прес-служба Міністерства юстиції

Уряд пропонує скасувати двоетапну процедуру припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників, а також спростити процедуру зняття таких осіб з обліку в фіскальних органах. Відповідний законопроект, який розробляло Міністерство юстиції, було схвалено на урядовому засіданні 13 лютого 2013 року.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, урядова ініціатива має на меті суттєве спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників

Зокрема, пропонується внести зміни до Цивільного та Господарського кодексів України, а також Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» та визначити, що фізична особа–підприємець, яка не має найманих працівників, для припинення підприємницької діяльності має подати лише заяву. При цьому державний реєстратор буде зобов’язаним не пізніше наступного робочого дня з дати надходження заяви внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення.

Крім того, пропонується внести зміни до Податкового кодексу України в частині визначення чіткого переліку документів, які подаються до податкових органів фізичною особою-підприємцем, яка не має найманих працівників, до початку проведення процедури припинення підприємницької діяльності. А також пропонується визначити особливості проведення перевірки для фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників та якими розпочато процедуру припинення підприємницької діяльності за її рішенням.

Законопроект, за словами Міністра юстиції,  розроблено на виконання Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

версія для друку