українська російська англійська
Мінінфраструктури розробило вимоги до пунктів сервісу тахографів
14.02.2013 | 15:48
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України підготувало перелік вимог до пунктів сервісу тахографів. Відповідний проект наказу «Про затвердження Порядку ведення переліку суб’єктів господарювання, що здійснюють установлення та технічне обслуговування контрольних пристроїв (тахографів) в автомобільних транспортних засобах» оприлюднено на офіційному сайті відомства.

Зокрема, згідно з запропонованим проектом документу пункт сервісу тахографів обов’язково повинен мати виробничу базу для установлення та технічного обслуговування тахографів з урахуваннямарок, моделей, типів (аналогові, цифрові) тахографів. Зауважимо, що здійснювати установлення та технічне обслуговування тахографів не можуть суб’єкти господарювання, діяльність яких пов'язана з перевезеннями автомобільним транспортом.

Персонал пункту сервісу тахографів має бути кваліфікованим та володіти практичними навичками щодо виконання робіт з установлення та технічного обслуговування тахографів. Відтак кожному фахівцю пункту необхідно мати документ, що підтверджує проходження спеціальної підготовки щодо виконання відповідних видів робіт. У пунктах сервісу здійснюватиметься установлення, активація, адаптація тахографів до транспортних засобів, періодичні перевірки, технічне обслуговування відповідно до вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) стосовно аналогових та/або цифрових тахографів незалежно від належності тахографа до певної марки чи моделі.

Виробниче приміщення пункту сервісу, в якому надаються послуги з установлення та технічного обслуговування тахографів у складі транспортного засобу, повинно мати розміри, достатні для розміщення транспортного засобу та безпечного надання послуг, оглядову канаву та/або підйомний механізм тощо. Також пункт сервісу повинен мати можливість користуватися атестованою в установленому порядку прямолінійною горизонтальною ділянкою дороги, що має поздовжній і поперечний ухили не більше ніж 1,5%, довжину не менше ніж 1000 м, рівне та тверде покриття для забезпечення аналогічного відтворення параметрів руху транспортного засобу із застосуванням устаткування для автоматичного реєстрування часу, швидкості та пройденої ним відстані.

У пункті сервісу установлюватимуться цифрові тахографи на транспортні засоби, які уперше вводяться до експлуатації (реєструються), або на заміну аналогового тахографа після виведення його з експлуатації тощо. Пункт сервісу застосовуватиме для маркування та пломбування тахографів позначку «UA».

Інформація про усі зареєстровані пункти сервісу тахографів, виконувані ними види робіт, знаки, що застосовують для маркування тахографів, графік періодичних перевірок їхньої діяльності розміщуватиметься на офіційному сайті Мінінфраструктури.

Довідково

Проект наказу розроблено відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці 1979 року № 153 про тривалість робочого часу та періоди відпочинку на дорожньому транспорті та Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР).

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення Положення за адресоюепартамент автомобільного транспорту: 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14, e-mail: zots@avtotrans.gov.ua; Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, www.dkrp.gov.ua .

 

 

версія для друку