українська російська англійська
Держава планує виділити понад 2 млрд. грн. на фінансування лізингу у сільгоспмашинобудуванні
14.02.2013 | 15:54
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У державному бюджеті України на 2013 рік передбачено 166,8 мільйона гривень для фінансування програм технічного забезпечення АПК. Однак для того, щоб зробити вітчизняну сільгосптехніку більш доступною для аграріїв, Мінагрополітики внесло пропозицію у 2013 році збільшити фінансування заходів державної підтримки на умовах фінансового лізингу на 830 мільйонів гривень. А в 2014 році сума має збільшитися на 1,3 мільярда гривень.

Окрім державної підтримки, виробництво сільгосптехніки потребує вирішення питання її доступності для вітчизняних аграріїв. Адже лише завдяки ініційованим державою заходам сільгоспвиробник отримає  реальну можливість придбати необхідний комбайн чи трактор. На сьогодні в якості основного інструменту стимулювання технічного переоснащення агропромислового комплексу України розглядається механізм фінансового лізингу. Однак у державному бюджеті на 2013 рік передбачено лише 166,8 мільйона гривень, які будуть спрямовані на стимулювання придбання пріоритетних видів техніки.

«З метою покращення розвитку галузі Міністерство внесло пропозиції до проекту Державної програми активізації економіки на 2013-2014 роки. Зокрема, у 2013 році пропонується збільшити обсяги фінансування заходів державної підтримки на умовах фінансового лізингу на 830 мільйонів гривень, а у 2014 році – на 1,3 мільярда гривень. Ухвалення Програми ми очікуємо найближчим часом», − зазначив директор департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування Олександр Григорович.

Він також додав, що наразі Мінагрополітики працює над вирішенням завдання щодо створення виробництв сучасної сільгосптехніки вітчизняними підприємствами із залученням інвестицій. Тому до Програми внесено пропозиції щодо забезпечення у 2013 році державних гарантій на суму 1,5 мільярда гривень, а у 2014 році – на 3,5 мільярда гривень.

Наразі Мінагрополітики та вітчизняні виробники сільгосптехніки продовжують вести діалог з провідними європейськими компаніями-виробниками щодо реалізації спільних інвестиційних проектів у цій галузі. Так, для пришвидшення залучення німецьких інвестицій та технологій у вітчизняне сільгоспмашинобудування 12 лютого було підписано Меморандум про співробітництво між галузевими асоціаціями України та Німеччини.

 

 

версія для друку