українська російська англійська
У Будинку Уряду відбулася відеоконференція "Розвиток позашкільної освіти в Україні"
14.02.2013 | 17:27
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

У Будинку Уряду відбулася відеоконференція «Розвиток позашкільної освіти в Україні». У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Алла Середницька, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнів молоді Наталія Савченко, завідувач кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, професор Олена Биковська, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Світлана Бут, представники структурних підрозділів Львівської, Одеської, Харківської та Дніпропетровської обласних державних адміністрацій, обласних центрів науково-технічної творчості учнівської молоді, громадських організацій, засобів масової інформації та керівники позашкільних навчальних закладів.

Учасники засідання у режимі відеозв’язку обговорили актуальні питання, пов’язані з сучасною позашкільною освітою України, серед яких рівень охоплення позашкільної освітою у різних областях України та можливості його підвищення; фінансування позашкільних навчальних закладів; зміцнення матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів, їх комп’ютеризація; планування позашкільних заходів на 2013 рік – фестивалів, конкурсів, ігор тощо.

Борис Жебровський нагадав, що Указом Президента України 2013 рік оголошено Роком дитячої творчості.

Водночас він наголосив на важливості та актуальності позашкільної освіти: «Дитина обирає професію, виходячи із свої власних уподобань, так само як і гурток, на який вона ходить і в якому навчається. Іншими словами, дитина робить важливий для свого життя вибір не на основі оцінок, які отримує в школі – дитина приходить у професію з позашкілля».

На думку Олени Биковської, завідувача кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, запорука успіху у поширенні охоплення дітей позашкільною освітою – належний рівень кадрового забезпечення. За її словами, діяльність нещодавно сформованої кафедри позашкільної освіти у столичному університеті, яку вона очолює, спрямована на вирішення цього питання.

Про переваги краєзнавчої роботи з дітьми та гуртків, більша частина занять в яких проходить на свіжому повітрі (таких як туристичні гуртки) розповіла директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнів молоді Наталія Савченко.

Начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Алла Середницька висловила переконання, що ІІІ Всеукраїнська виставка-звіт дитячої творчості «Країна юних майстрів», яка відбудеться 28 лютого 2013 року під патронатом Президента України Віктора Януковича у Києві – чудова можливість переконатися в актуальності сучасних гуртків як сфері діяльності, в якій талановиті українські діти мають усі можливості для самореалізації.

Борис Жебровський закликав учасників конференції, які знаходилися на відеозв’язку, до активної співпраці.«Частіше спілкуйтеся, обмінюйтеся набутим досвідом, показуйте одне одному свої можливості та доробки – лише спільними зусиллями ми виведемо сферу позашкільної освіти на принципово новий, по-справжньому якісний рівень», – сказав заступник Міністра.

версія для друку