українська російська англійська
Микола Азаров: Вітчизняні ліки нічим не поступаються імпортним аналогам, проте набагато дешевші
14.02.2013 | 17:48
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Вітчизняні фармацевтичні підприємства після модернізації випускають ліки, які нічим не поступаються імпортним аналогам, проте в рази дешевші. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Микола Азаров після відвідання Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин. Зокрема, Глава Уряду зайшов у аптечний кіоск у приміщенні центру і порівняв ціни на медпрепарати.

«Вітчизняні препарати за своєю якістю нічим не поступаються зарубіжним аналогам, а водночас коштують утричі дешевше. Наприклад, наш вітчизняний препарат для лікування гіпертонічних хвороб коштує близько 5 гривень, і 16 гривень – імпортний аналог. Формула в них та сама, якість – теж, а ціна в імпортного – утричі вища», - зазначив Прем’єр-міністр.

Він нагадав, що торік в Україні запроваджені європейські стандарти виробництва ліків GMP, тож вітчизняні фармпідприємства нині працюють з урахуванням жорстких вимог до якості продуктів.

«Ми навчилися виробляти лікарські препарати, нічим не гірші за імпортні, навіть кращі, оскільки наші підприємства провели модернізацію і працюють на обладнанні, більш сучасному, ніж багато закордонних фармацевтичних виробництв. Тобто,  у нас сьогодні обладнання та апаратура перевершують закордонні аналоги», - сказав Микола Азаров.

Глава Уряду наголосив, що проте в аптечній мережі кількість імпортних медпрепаратів значно перевищує українські. Тому необхідно належним чином контролювати їх якість та цінову складову. Він нагадав, що з 1 березня набуває чинності закон про ліцензування імпортних ліків.

За словами Прем’єр-міністра, деякі недобросовісні ділки хочуть продовжувати продавати ліки непідтвердженого походження, тому провокують у суспільстві панічні настрої, створюють ажіотажний попит тощо.

Микола Азаров підкреслив, що аптеки будуть забезпечені всім необхідним асортиментом медпрепаратів гарантованої якості.

«Ті заходи, які реалізуються у цій галузі, дадуть можливість нашим людям купувати якісні ліки за доступною ціною. Звісно, це не всім подобається, передусім тим, хто на цьому наживається. Підкреслюю – не заробляє, а наживається. Ми покладемо цьому край. Наживатися на здоров’ї наших людей аморально і неприпустимо», - заявив Прем’єр-міністр.

версія для друку