українська російська англійська
Прем'єр-міністр міркує про запровадження референтних цін на ліки для діабетиків
14.02.2013 | 17:59
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд може запровадити державне регулювання цін на лікарські засоби для лікування цукрового діабету та інших захворювань ендокринної системи шляхом встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на такі препарати з використанням механізму референтних цін.

Про це заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час відвідання Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин.

«На другому етапі до програми запровадження системи компенсації населенню вартості ліків та системи стабілізації цін, я гадаю, ця система може бути доповнена препаратами для лікування діабету та захворювань ендокринної системи», - сказав Глава Уряду.

За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 1 лютого 2013 року на диспансерному обліку в Україні перебуває 2,7 мільйона хворих з патологіями ендокринної системи, серед них 1,2 млн. хворих на цукровий діабет, з яких 180 тисяч інсулінозалежних. Водночас фахівці вважають, що на одного хворого з виявленим цукровим діабетом припадає 3-4 хворі із недіагностованою патологією.

 

версія для друку