українська російська англійська
Україна та Єврокомісія мають намір реалізовувати спільні проекти у Чорноморському регіоні
14.02.2013 | 19:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна та Європейська Комісія мають намір розвивати співробітництво в Чорноморському регіоні. Зараз вивчаються можливості реалізації спільних проектів у Чорному морі. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з Комісаром ЄС з питань рибальства та морських справ Марією Даманакі.

«Україна є морською державою, тому для нас дуже важливим є розвиток співробітництва з Європейським Союзом у Чорноморському регіоні», - наголосив Микола Азаров та додав, що наша держава готова брати участь в реалізації інтегрованої морської політики Євросоюзу.

За його словами, Україна готова співпрацювати з ЄС за цілим комплексом питань: збереження рибних запасів, очистка моря, розвиток інфраструктури тощо. «Особливо актуальною ця співпраця є зараз, коли ми приступили до розробки шельфу Чорного моря», - додав Микола Азаров.

Глава Уряду підкреслив, що крім морської інфраструктури, Україна володіє достатньо розвинутою науковою базою, яка може бути цікавою для Єврокомісії.

Прем’єр-міністр наголосив: в Україні уважно стежать за роботою ЄС в питанні боротьби з незаконним виловом риби. За його словами, Україна притримується міжнародних принципів господарської діяльності, пов’язаних з використанням морських ресурсів. «Тому для нас важливо вирішити питання нотифікації Європейським Союзом сертифіката, який видається уповноваженими органами України, на здійснення риболовної діяльності. Мова не лише про експорт з митної території України продукції українського походження до ЄС, обсяг якого досить невеликий. А йдеться, насамперед, про поставку продукції, яка виловлена суднами під прапором України», - підкреслив Микола Азаров.

Разом з цим, Глава Уряду наголосив, що Україна твердо притримується курсу на європейську інтеграцію. «Ми готуємося до листопадового саміту у Вільнюсі, на якому повинна бути підписана угода про асоціацію з ЄС. Враховуючи особливу важливість євроінтеграційного напрямку, координацію цієї роботи Уряду я взяв під особистий контроль», - зазначив Микола Азаров і додав, що упродовж одного тижня він зустрічається вже з другим євроврокомісаром.

Крім того, Глава Уряду поінформував Комісара ЄС, що 13 лютого на своєму засіданні Уряд ухвалив План першочергових заходів щодо інтеграції України до Європейського Союзу на 2013 рік.

У свою чергу Марія Даманакі висловила сподівання, що через кілька місяців Україна та ЄС підпишуть угоду про асоціацію. При цьому вона зазначила, що прийняття Плану першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС відкриє перед Україною нові можливості для досягнення конкретних результатів.

Разом з цим, Марія Даманакі від імені Європейської Комісії подякувала Миколі Азарову за активну участь в євро інтеграційних питанням: «Дякую Вам, пане Прем’єр-міністре, за Ваші особисті зусиллі, спрямовані на те, щоб піднести відносини між Україною та ЄС на новий рівень. Ви дуже багато зробили, і за це ми Вам дякуємо».

Вона зазначила, що за останні роки питанню Чорного моря Європейська Комісія приділяє велику увагу.

«Я дуже сподіваюся на поглиблення нашої співпраці. Ми нічого не зможемо зробити у Чорноморському регіоні без вашої країни. У нас є хороші ідеї у сфері риболовства, туризму, транспорту, енергетики, видобутку корисних копалин і дослідження морського дна, але нам необхідна участь України», - зазначила Марія Даманакі.

За її словами, у короткостроковій перспективі Європейська Комісія має намір напрацювати хорошу наукову базу даних щодо наявних ресурсів Чорного моря. Україна відома своєю науковою базою, і можливостями забезпечити хороші наукові дані, тому зусилля потрібно поєднати, вважає Єврокомісар. Вона пояснила, що наукове підґрунтя потрібно і для забезпечення необхідного фінансування з боку міжнародних фінансових організацій, таких як Світовий банк.

«Ми могли б реалізовувати спільний проект щодо берегового морського транспорту, або розробити програми, які стосуються боротьби із забрудненням моря. Під цей проект можна знайти хороше фінансування на міжнародному рівні, але для цього необхідно знати, що конкретно містить морська вода», - зазначила Марія Даманакі. Вона додала, що у поточному році у планах створення карти морського дна Чорного моря шляхом проведення картографування. «Я думаю, що ми таку роботу могли би провести разом, особливо беручи до уваги ваш проект щодо видобутку енергетичних ресурсів у шельфі Чорного моря», - наголосила вона.

Єврокомісар також повідомила план організувати велику конференцію у Чорноморському регіоні. «Ми запросимо всі зацікавлені сторони. Це питання вже було обговорено із представниками відповідних органів влади України. Я сподіваюся, що ви, як Прем’єр-міністр, дасте зелене світло участі в конференції представників влади», - звернулася вона до Глави українського Уряду.

Микола Азаров запевнив свою співрозмовницю у тому, що представники міністерств і відомств, безумовно, візьмуть участь в конференції.

Крім того, він заявив, що Україна зацікавлена в спільних наукових дослідженнях та реалізації проектів. «Я дам доручення відповідним відомствам, що щоб вони серйозно до цього поставилися і підготували необхідні пропозиції», - заявив Микола Азаров.

На його думку, до питання Чорноморського регіону слід підходити комплексно: тобто слід працювати не тільки на Чорному морі, але й на Азовському: «ЄС може мати певний інтерес і до проблем Азовського моря. Екосистеми Чорного і Азовського морів між собою тісно пов’язані, тому вивчати і працювати з ними треба в комплексі».

 

версія для друку