українська російська англійська
Визначено спільні напрямки роботи у Чорноморському басейні між Україною та ЄС
15.02.2013 | 09:25
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

14 лютого 2013 року у Мінприроди України відбулась робоча зустріч Першого заступника Міністра екології та природних ресурсів Миколи Романова з Комісаром Європейського Союзу з питань рибальства та морських справ Марією Даманакі.

Сторони обговорили теми взаємодії між Україною та ЄС в контексті реалізації інтегрованої морської політики Євросоюзу, співробітництва у Чорноморському  басейні, залучення екологічних інвестицій,  активізації наукової співпраці.

Українська сторона наголосила, що інтенсивність контактів з Європейською Комісією – свідчення взаємного розуміння необхідності активного долучення України до пан`європейських процесів регіональної співпраці у природоохоронній галузі. А взаємодія з Євросоюзом у питаннях запровадження сучасних екологічних норм та стандартів – не просто частина Плану щодо Асоціації, але й життєва потреба заради добробуту прийдешніх поколінь єдиної Європи.

Пріоритетами Міністерства екології та природних ресурсів України, серед іншого визначено: впровадження у внутрішньому законодавстві стратегій та планів у сфері навколишнього природного середовища, забезпечення доступу до екологічної інформації та участі громадськості у цих процесах, залучення до роботи з реалізації дорожніх карт досягнення цілей розвитку тисячоліття та цілей інтегрованого управління водними ресурсами з використанням механізмів Водної ініціативи ЄС, Бухарестської конвенції та протоколів до неї.

Також Микола Романов наголосив на зацікавленості України у розвитку комплексної чорноморської співпраці, використання досвіду ініціативи Єврокомісії «Блакитне Зростання» із забезпечення сталого використання морських ресурсів та процвітання морських та берегових економік. 

Стратегічним питанням співпраці з ЄС є активне залучення «зелених інвестицій», у тому числі в рамках стратегій та планів Єврокомісії щодо інвестування у так звану «морську Європу».  

Комісар ЄС висловила побажання, щоб ця зустріч стала першою у системному та конкретному діалозі Союзного агентства по контролю рибальства з  Мінприроди України. «Ми повинні започаткувати  ефективний діалог,  який допоможе Україні поглиблювати співпрацю з ЄС та здійснити кроки, необхідні для підписання Угоди про Асоціацію цього року у Вільнюсі»,- наголосила М. Даманакі.

Також М.Даманакі відзначила, що в рамках реалізації стратегії ЄС «Блакитного зростання» на період до 2020 року в рамках Чорноморського регіону перспективно запроваджувати спільні проекти з альтернативної енергетики, розробки корисних копалин з  морського дна, використання біологічних ресурсів морського дна. Також Комісар ЄС вбачає значні перспективи у розвитку прибережного туризму, науковій співпраці.

 

 

версія для друку