українська російська англійська
Наталія Королевська: Українські діти мають бути захищеними після усиновлення
15.02.2013 | 10:55
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Кожна дитина-сирота чи дитина, позбавлена батьківського піклування, має знайти нову родину, але держава має забезпечити її повний захист. Про це за підсумками круглого столу з проблем усиновлення заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська.

«Наше головне завдання – надати можливість дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, знайти нову родину. Проте держава має забезпечити цілковитий захист таких дітей», – зазначила вона.

Наталія Королевська вкотре наголосила на необхідності відмови від інтернатних форм виховання на користь родинних. «Ми маємо розвивати родинні форми виховання. І, насамперед, українські діти мають залишатися в Україні та виховуватися українськими родинами», – сказала Міністр.

На її думку, ті діти, які втратили шанс знайти нові родини в Україні, можуть бути усиновленими іноземцями  за умови їхньої повної захищеності. «Одним з визнаних ефективних механізмів захисту прав дітей під час усиновлення іноземцями є Гаазька конвенція. Ми маємо її уважно вивчити та ратифікувати ті положення, які забезпечують безумовну захищеність наших дітей», – заявила вона.

Зокрема, Міністр зазначила, що принциповою позицією під час ратифікації Гаазької конвенції є положення про те, що питаннями усиновлення в Україні можуть займатися лише державні органи.

Наталія Королевська запропонувала на базі Мінсоцполітики створити робочу групу з напрацювання спільної позиції. «Запрошую до робочої групи усіх, хто виступав на круглому столі: і експертів, і представників громадських організацій. Ми маємо випрацювати спільну позицію у питанні усиновлення дітей, яка б дала відповідь на випередження щодо наявних ризиків та небезпек. Слід перейти від загального обговорення до вивчення конкретних фактів та розробки законодавчих норм», – зазначила Наталія Королевська.

 

 

версія для друку