українська російська англійська
Україна зацікавлена у забезпеченні належного розвитку Чорноморського регіону
15.02.2013 | 13:23
Прес-служба Міністерства інфраструктури

14 лютого 2013 року у рамках офіційного візиту до України Мінінфраструктури відвідала Комісар ЄС з питань рибальства та морських справ Марія Даманакі. Єврокомісар зустрілася з заступником Міністра інфраструктури Володимиром Корнієнко, фахівцями Мінінфраструктури та Укрморрічінспекції, для обговорення низки питань ефективної взаємодії в контексті розвитку інтегрованої морської політики ЄС та співробітництва України з Європейським Союзом у Чорноморському басейні.

«Головна причина мого візиту до Києва – це налагодження контактів, спілкування між Європейським Союзом та Україною. Я особливо зацікавлена у питаннях, які стосуються Чорного моря, адже це наше спільне море», - зазначила Марія Даманакі та наголосила на важливості співпраці для вироблення належної політики діяльності, спрямованої на процвітання цього регіону.

Зокрема, Марія Даманакі розповіла про основні напрямки своєї діяльності у сфері морських справ та рибальства, про проекти, які за участі та активного сприяння Європейського союзу вже успішно реалізовані у інших басейнах, наприклад Балтійському, та які могли б бути перенесені і на басейн Чорного моря, а також про наявні певні ідеї, які б сприяли розвитку регіону. Єврокомісар наголосила на важливості участі України у обговоренні та вирішенні цих питань разом з іншими причорноморськими країнами.

У свою чергу заступник Міністра інфраструктури Володимир Корнієнко запевнив, що Україна, як країна, що має найбільшу кількість портів у Чорноморському регіоні, звичайно зацікавлена у забезпеченні його належного розвитку.

Заступник Міністра розповів Єврокомісару про організацію в Україні роботи з управління та забезпечення сталого розвитку вітчизняної морської галузі, у тому числі і про діяльність безпосередньо Мінінфраструктури у цьому напрямку, а також про співпрацю України з іншими чорноморськими країнами, міжнародними організаціями у питаннях розвитку регіону. Зокрема, Україна є активною учасницею Організації чорноморського економічного співробітництва, а у поточному році нашу державу обрано і головуючою у рамках ОЧЕС. Відтак вже намічена певна програма на рік, зокрема наприкінці травня – початку червня у Одесі планується провести конференцію з адміністраціями усіх країн-учасниць ОЧЕС, а також запросити до участі у ній і приватних партнерів – експедиторів, перевізників, стивідорів, усіх, хто працює у галузі.

«Головна мета заходу – показати привабливість нашого басейну для бізнесу, туризму, використання акваторії Чорного моря, а також виробити низку спільних рішень щодо подальшого розвитку регіону», – розповів Володимир Корнієнко та запросив Комісара ЄС з питань рибальства та морських справ Марію Даманакі також взяти участь у зустрічі.

 

 

 

 

версія для друку