українська російська англійська
"Сі бриз-2013": значна увага приділятиметься досвіду взаємодії між військовослужбовцями-контрактниками країн-учасниць
15.02.2013 | 14:22
Прес-служба Міністерства оборони

Під час спільного українсько-американського навчання в дусі Програми “Партнерство заради миру” “Сі бриз-2013” значна увага буде приділена підготовці військовослужбовців військової служби за контрактом. Про це після підбиття підсумків головної плануючої конференції майбутнього “Сі бриз-2013”, яка проводилась в Одесі, повідомив співдиректор навчань від української сторони, тимчасово виконуючий обов’язки начальника управління бойової підготовки командування ВМС ЗС України капітан 1-го рангу Ігор Терьохін.

За словами офіцера, у майбутніх морських маневрах візьмуть участь кораблі та підрозділи спеціальних сил, особовий склад яких практично повністю укомплектований військовослужбовцями військової служби за контрактом. Для найбільш ефективної їх підготовки уже сплановано проведення спільних занять, тренувань, відвідування екіпажами з дружніми візитами  кораблів країн-учасниць навчання.

«Ми  зацікавлені в тому, щоб наші контрактними отримали позитивний досвід взаємодії зі своїми колегами з інших країн та застосували ці знання та навики під час подальшої служби у Військово-Морських Силах Збройних Сил України», – зазначив капітан 1-го рангу Ігор Терьохін.

Cпівдиректор навчань повідомив, що на даному етапі практично завершено обговорення питань щодо складу сил, районів проведення та епізодів майбутніх навчань. Учасники конференції деталізували ці епізоди, прорахували бюджет навчань, провели рекогносцировку на місцевості, уточнили розклад заходів, завершили розробку основних документів – плану навчань, оперативного наказу тощо, провели роботу над помилками та недоліками, виявленими під час попередніх навчань.

«Основні заходи при плануванні “Сі бризу-2013” ми розробляли, виходячи з тих загроз безпеці, які на даний час існують у світі, зокрема в частині, що стосується проведення антитерористичних, антипіратських операцій, гуманітарних акцій, евакуації місцевого населення із зони бойових дій», – розповів капітан 1-го рангу Ігор Терьохін.

Під час майбутніх навчань здійснюватимуться тренування і заняття з підвищення морського, авіаційного та польового вишколу, у тому числі спільні дії кораблів із залученням морської авіації, взаємодія з підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій при ліквідації наслідків техногенних аварій, також будуть проведені водолазні спуски, стрибки з парашутом, відпрацьована взаємодія сил берегового компоненту.

версія для друку