українська російська англійська
На Київщині виявили факт імпортування запчастин до екскаваторів за заниженою вдвічі ціною
15.02.2013 | 14:44
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

При перевірці документів на вантаж працівниками Київської регіональної митниці було встановлено, що вітчизняне підприємство імпортувало в Україну запчастини до екскаваторів за заниженою вдвічі вартістю через фіктивного посередника. При заявленій у декларації вартості товару 6 млн. грн., його дійсна вартість виявилась майже 12 млн. грн.

Згідно з наданими до митниці документами запчастини до екскаваторів імпортувалися з США в Україну на адресу одного зі столичних підприємств. Митники перевірили зовнішньоекономічний контракт та інвойс на поставку даного обладнання в Україну і виявили 8 випадків ввезення товару з суттєвим заниженням його вартості.

Крім того, за інформацією компетентних органів Королівства Нідерланди було з‘ясовано, що згадане українське підприємство є постійним клієнтом нідерландської компанії, яка безпосередньо продала і відправила вказаний товар в Україну. При цьому загальна вартість 8 поставок склала близько 12 млн. грн.

Поява у цьому ланцюгу американського посередника дозволила ділкам штучно занизити вартість імпортованого товару, а відтак і ухилитись від сплати митних платежів у повному обсязі.

Складено 8 протоколів про порушення митних правил. Протягом року генеральний директор підприємства-імпортера вже притягувався до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, тож до нього будуть застосовані жорсткіші санкції, передбачені ч.2 ст. 483 Митного кодексу України – штраф у розмірі 200 %  вартості товару з конфіскацією цього товару.

 

Нагадаємо, що Указом Президента України №726/2012 від 24.12.2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

версія для друку