українська російська англійська
За перевезення пасажирів пільгових категорій у січні залізницям України компенсовано 3,2%
15.02.2013 | 15:50
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

У січні 2013 року залізницями України надано пільг з перевезення  окремих категорій громадян (у дальньому та приміському сполученнях) на суму 25,2 млн. грн., із яких залізничній галузі компенсовано із бюджетів різних рівнів лише 0,8 млн. грн., що становить 3,2%.

Залізничним транспортом відповідно до законодавства України здійснюється перевезення 26 пільгових категорій громадян у повному обсязі. Однак із року в рік спостерігається негативна тенденція несвоєчасного та  неповного відшкодування витрат від перевезення пільгових категорій громадян, що суттєво погіршує фінансовий стан галузі. Зокрема, недоотримані кошти не дозволяють покращувати якість послуг для пасажирів та оновлювати рухомий склад.

 Так, у 2012 році залізницями України пасажирів пільгових категорій перевезено на суму 367,6 млн. грн., а компенсовано 175,0 млн. грн., що становить 47,6%.

До того ж суми, які закладаються на ці цілі у бюджетах місцевих органів влади, не покривають реальних витрат залізничного транспорту від перевезення пільговиків.

В умовах обмеженості ресурсів державного бюджету для забезпечення належної компенсації залізничному транспорту за пільгові перевезення необхідний ефективний механізм фінансування компенсаційних виплат за пільговий проїзд, який би передбачав надання адресної грошової допомоги на оплату послуг за проїзд для громадян, котрі найбільше потребують соціального захисту.

 

 

версія для друку