українська російська англійська
Луганська ОДА і підприємства, що працюють на ринку хліба, підписали Меморандум про співробітництво
15.02.2013 | 16:44
Луганська ОДА

Луганська ОДА і підприємства, що працюють на ринку хліба, підписали Меморандум про співробітництво.

«Підписання меморандуму  - це продовження тих партнерських відносин, які склалися між Луганською облдержадміністрацією та підприємствами, що працюють на ринку хліба», - зазначив голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк під час підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Луганською облдержадміністрацією, Луганським регіональним відділенням Аграрного фонду, виробниками муки, хлібу та хлібобулочних виробів і підприємствами мережевої роздрібної торгівлі.

За словами Володимира Пристюка, за останні два роки на Луганщині багато зроблено для розвитку внутрішнього ринку хлібу.

«По-перше, ми зробили все можливе, щоб утримати цей сегмент економіки від монополізації. Сьогодні частка великих підприємств, які виробляють хліб, не перевищує 40%. По-друге, проведено велику роботу із впровадження енергозберігаючих технологій, на хлібозаводах встановлено сучасне обладнання, яке дозволить економити до 30-35% енергоресурсів. По-третє, це дуже важливо для утримання ціни на хліб та підвищення рентабельності виробництва, практично 90% хлібокомбінатів, що працюють в області, мають резерви зерна або муки», - підкреслив голова облдержадміністрації.

У той же час, Володимир Пристюк зупинився на проблемних питаннях розвитку галузі. Зокрема, це утримання цін на соціальні сорти хлібу  в умовах підвищення вартості зерна.

Саме тут, за словами голови облдержадміністрації, підприємства можуть розраховувати на державну підтримку. Інтервенційна діяльність Аграрного фонду, який продає зерно та муку для випічки «соціального» хлібу на 15-20% нижче ринкової, дозволяє виробникам утримувати зростання цін на сорти хлібу простої рецептури, які мають найбільший попит в області.

версія для друку