українська російська англійська
Костянтин Грищенко: Україна та ВООЗ мають посилити взаємодію для покращення здоров'я українців
16.02.2013 | 11:16
Прес-служба віце-прем'єр-міністра

15 лютого ц.р. Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко провів зустріч з Директором Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Жужанною Якаб.

Під час зустрічі сторони обговорили питання стану та перспектив взаємодії України та ВООЗ.

«У фокусі нашої взаємодії з ВООЗ традиційно знаходиться питання покращення здоров’я населення. Це стратегічне завдання для Президента, Уряду та Міністерства охорони здоров’я», - наголосив К.Грищенко на початку зустрічі.

Віце-прем’єр відзначив високий рівень співпраці з ВООЗ та наголосив на необхідності більш активної взаємодії із цією авторитетною організацію з низки пріоритетних для України напрямків.

«Співпраця між Україною та ВООЗ є взірцем успішної історії у взаєминах нової незалежної держави з авторитетною міжнародною організацією. Важливо, що ми маємо чіткий та зрозумілий регламент ефективної взаємодії – Угоду між Міністерством охорони здоров’я України та Європейським регіональним бюро ВООЗ про співробітництво на 2012-2013 рр. Водночас, нам необхідно підвищувати рівень нашої взаємодії, особливо що стосується пріоритетних проблем. Серед них – боротьба з туберкульозом, епідемією ВІЛ/СНІДу,не інфекційними хворобами та іншими загрозами здоров’ю громадян України. По усім цим напрямам для нас традиційно важливою є усебічна допомога ВООЗ», - підкреслив К.Грищенко.

На думку Віце-прем’єр-міністра, одним із напрямків, на якому слід сконцентрувати спільні зусилля, є впровадження Європейської стратегії «Здоров’я 2020». «Ми готові разом з ВООЗ розглянути можливість пілотування окремих напрямків цієї програми та об’єднати зусилля в рамках реалізації Європейської стратегії «Здоров’я 2020», - зазначив К.Грищенко.

Окрім того, К.Грищенко поінформував Ж.Якаб про кроки українського Уряду з питань попередження інфекційних хвороб та можливостей держави у захисті населення від них шляхом доступу до імунізації, боротьби з неінфекційними захворюваннями, ВІЛ/СНІДом та туберкульозом, реформування пренатальної допомоги та посилення відповідальності іноземних виробників ліків за якість реалізованої продукції в Україні.

 

версія для друку