українська російська англійська
Олександр Вілкул: Почалася розшифровка "чорних скриньок" літака, що зазнав аварії в Донецьку
18.02.2013 | 08:52
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул у прямому ефірі «Подробиці-ТБ» на телеканалі «Інтер» озвучив попередні висновки державної комісії, що розслідує причини авіакатастрофи в Донецьку 13 лютого 2013 року. Вже почалася розшифровка бортових самописців - «чорних скриньок». Уряд надає підтримку постраждалим, сім'ям загиблих буде виплачено матеріальну допомогу. Комплексний висновок причин аварії літака буде зроблено після закінчення роботи експертів.

«13 лютого, відразу після трагедії, Урядом було створено комісію, яку я очолив. Президент України Віктор Федорович Янукович дав доручення надати допомогу постраждалим і сім'ям загиблих, забезпечити безпеку перельотів і провести ретельне розслідування авіакатастрофи», - сказав Олександр Вілкул.

«Попередні висновки комісії на сьогодні такі. У діях диспетчерів помилок не було. З боку служби обслуговування повітряного простору зауважень немає. Метеорологи дали правильний прогноз, який був переданий екіпажу. У даний момент іде аналіз дій екіпажу. На сьогодні закінчено медичну перевірку - в крові членів екіпажу алкоголю і наркотичних речовин не виявлено. Почалася розшифровка «чорних скриньок». Були складні погодні умови. В цей день було згущення туману в районі Донецького аеропорту. Остаточний варіант причини аварії буде названий комісією за результатами розслідування», - сказав Олександр Вілкул.

«За законом для роботи такого типу комісії необхідний місяць, ми постараємося зробити висновки швидше. Комплексний висновок можна буде зробити тільки після того, як все буде всебічно вивчено і розшифровані «чорні скриньки», - сказав Віце-прем'єр-міністр.

Як повідомлялося раніше в ЗМІ, однією з версій трагедії розглядався теракт. Віце-прем'єр-міністр України зазначив, що в подібних ситуаціях завжди відпрацьовується кілька базових версій. А саме: помилка пілота, технічна несправність літака і теракт. «Тому це одна зі стандартних базових версій, яка завжди відпрацьовується при авіакатастрофі», - сказав Олександр Вілкул.

Сім'ям загиблих і постраждалих в авіакатастрофі буде надана матеріальна допомога. «18 лютого на засіданні Уряду буде прийнято рішення про виплату компенсації сім'ям загиблих у розмірі 100 тис. грн.», - сказав Олександр Вілкул.

За даними експертів, сказав Віце-прем'єр-міністр України, технічний стан літака АН-24, що розбився, відповідав нормам.

Відповідаючи на запитання ведучого передачі Олега Панюти про перспективи розвитку авіаційної галузі та оновлення авіпарку вітчизняних авіакомпаній українськими літаками, Олександр Вілкул зазначив: «Розвиток і підтримка авіаційної галузі є одним із пріоритетів державної політики. В даний час робоча група під моїм керівництвом розробляє стратегію галузі. У ній, зокрема, розглядається підтримка українського авіапрому».

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул висловив співчуття сім'ям загиблих в авіакатастрофі.

Довідково

 13 лютого 2013 року о 18:09 в міжнародному аеропорту міста Донецька сталася аварія пасажирського літака АН-24, що здійснював рейс Одеса-Донецьк.

Для надання необхідної допомоги постраждалим, підтримки сімей загиблих та з'ясування причин авіакатастрофи була створена урядова комісія. Її очолив Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул.

На борту літака знаходилося 52 людини, в тому числі 8 членів екіпажу. B результаті авіакатастрофи загинули 5 пасажирів. У лікарню було відправлено 26 осіб. Підрозділи служби з надзвичайних ситуацій спрацювали оперативно. Вже через три хвилини після аварії вони приступили до проведення аварійно-рятувальних робіт. Всім постраждалим була надана необхідна медична та психологічна допомога. В даний час всі пасажири виписані з лікарні, в медзакладі знаходиться тільки 6 чоловік екіпажу.

Ситуація знаходиться на постійному контролі керівництва країни.

 

версія для друку