українська російська англійська
Міністр культури: До підготовки святкування 200-річчя Т. Шевченка мають долучитися Росія, Литва і Казахстан
18.02.2013 | 09:53
Прес-служба Міністерства культури

Україна, Росія, Литва і Казахстан мають активніше від інших країн світу, де проживає українська громада, долучитися до підготовки святкування 200-річного ювілею Великого Кобзаря, оскільки важливі події в житті Тараса Шевченка пов’язані саме із цими країнами. На цьому Міністр культури Леонід Новохатько наголосив під час наради  з питань підготовки та проведення заходів з відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, яка відбулася у Каневі.

«На найближчий час я запланував організацію зустрічей із представниками цих країн та їх міністрами культури у Києві для узгодження більш чіткого плану дій», - повідомив Леонід Новохатько.

У цьому контексті Міністр зазначив, що та увага, яку наразі вкрай необхідно звернути на всі об’єкти, які належать до матеріальної спадщини Великого Кобзаря, має бути націлена не тільки на українські пам`ятки, а й на ті, що знаходяться поза її межами: «Через канали Міністерства закордонних справ, через діалог з українською діаспорою ми будемо піднімати питання стану об`єктів спадщини Шевченка, і в разі необхідності - наполягати на їхній реконструкції».

Леонід Новохатько повідомив учасникам наради, що напередодні у приміщенні Міністерства культури відбулася його зустріч із спеціальним представником Президента Російської Федерації з міжнародного співробітництва Михайлом Швидким, на якій, зокрема, йшлося про спільні дії України та Росії з підготовки ювілею Кобзаря. Міністр культури України акцентував увагу Михайла Швидкого на тому, що музей-квартира Тараса Шевченка у Санкт-Петербурзі знаходиться у незадовільному стані і має незначну кількість відвідувачів. «Я звернувся до Михайла Єфимовича за його особистим сприянням у виправленні такої ситуації. Він обіцяв вирішити це питання із муніципальною владою Петербурга», - сказав Леонід Новохатько.

Міністр культури також підкреслив, що одним з головних завдань процесу підготовки до проведення ювілейних заходів є якомога ширше висвітлення у ЗМІ не лише цих заходів, а й всієї тематичної інформації, пов`язаної з непересічною постаттю Ювіляра. «Тобто, ми маємо зосередитися на просвітницькій та агітаційній діяльності», - сказав Леонід Новохатько. Він додав, що запропонований Міністерством освіти проект безкоштовних екскурсій школярів зі всієї України Шевченківськими місцями може бути включений до плану заходів.

версія для друку