українська російська англійська
Леонід Новохатько ініціює ремонт доріг до найбільших пам`яток культурної спадщини України
18.02.2013 | 10:46
Прес-служба Міністерства культури

Міністерство культури планує запропонувати Міністерству інфраструктури запровадження проекту з реконструкції та будівництва нових трас до найбільших памток культурної спадщини України. У першу чергу мають бути оновлені дороги, які  ведуть до об`єктів, повзаних із життям та вшануванням пам`яті Тараса Шевченка. Про це повідомив Міністр культури Леонід Новохатько на координаційній нараді з питань підготовки та проведення заходів з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса  Шевченка, яка відбулася у Каневі.

«У мене є ідея, необхідність реалізації якої сьогодні актуальна як ніколи, –  повідомив Міністр. – Це стосується реконструкції доріг по всій Україні, що ведуть до найбільших наших національних святинь. Планую, що Міністерство культури найближчим часом запропонує Міністерству інфраструктури запровадження загальнодержавного  проекту з ремонту та будівництва нових доріг європейського рівня. Звісно, що в першу чергу мають бути відремонтовані дороги, які ведуть до Тараса».

 «Ми оглянули у Каневі низку об`єктів і вже на новому рівні продовжили діалог між Міністерством культури та Черкаською облдержадміністрацією, яка є одним з ключових державних органів у процесі підготовки до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка», - сказав Міністр культури.

Леонід Новохатько підкреслив, що в очікуванні підвищеного інтересу і вітчизняної, і закордонної громади до святкування ювілею українського генія необхідно забезпечити створення належної інфраструктури у Каневі.

Потрібно відремонтувати міські дороги, особливо у центральній частині міста, дорогу Київ-Канів, обласні траси між об`єктами, повзаними із життям та вшануванням пам`яті Тараса Шевченка.

Крім того, необхідно остаточно вирішити питання будівництва канівського міського будинку культури та створення Шевченківського культурного центру. У цьому році потрібно встановити іконостас у відреставрованому Успенському соборі Канева та завершити роботи з благоустрою прилеглої території.

Що стосується об`єктів, які знаходяться на Тарасовій горі, то необхідно завершити роботи з облаштування Нижнього парку, створення Співочого поля, завершити роботи по господарському двору та ще багато інших незначних, але важливих робіт.

Звісно, обсяги фінансування всіх підготовчих заходів поки є недостатніми. «Але при цьому ми маємо раз і назавжди уяснити головне: результат, який ми хочемо отримати у підсумку підготовки до ювілею постаті, що заклала у підсвідомість українців матрицю націотворення, грошима не вимірюється», - сказав Леонід Новохатько.

Він також повідомив, що з метою забезпечення необхідного фінансування підготовчих робіт Міністерство культури буде вносити відповідні пропозиції щодо поправок до держбюджету 2013 року.

 

 

версія для друку