українська російська англійська
На Запоріжжі буде встановлено два нових пам'ятника Тарасу Шевченку
18.02.2013 | 17:20
Запорізька ОДА

З нагоди відзначення 200 - річчя з Дня народження Тараса Шевченка в Запорізькій  області підготовлено план заходів, серед яких один з головних – акція «Великий син великого народу», яка триватиме протягом року.

Про це повідомила директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Ірина Конарева.

На підготовку святкових заходів з обласного бюджету буде виділено 110 тис. грн. Крім того, започатковано акцію зі збору коштів на встановлення пам’ятника. Організатори закликають спонсорів, меценатів і просто небайдужих громадян долучатися до справи вшанування пам’яті Кобзаря.

Наразі в області є сім пам’ятників Тарасу Шевченку, а до ювілейної дати планується встановити ще два: в центрі Запоріжжя  та на острові Хортиця.

Ще в 1964 році на острові Хортиця з нагоди 150-річчя від Дня народження Кобзаря було закладено парк ім. Т. Г. Шевченка, саме там і планується встановити гранітну скульптурну композицію «Кобзар на Хортиці».

Також в області готується низка видань, присвячених  перебуванню великого поета на запорізькій землі, в тому числі – на о. Хортиця в 1843 році.

 

версія для друку