українська російська англійська
Держспоживінспекція оштрафувала 32 ресторани через невиконання закону про заборону куріння
18.02.2013 | 17:15
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

Держспоживінспекцією України застосовано санкцій у розмірі 44 тис. грн. до 32 закладів ресторанного господарства, якими не забезпечено дотримання норм Закону України № 4844-IV про заборону куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства. Про це повідомив представник Держспоживінспекції Олег Кобельков на прес-конференції в інформаційному агентстві УНІАН 18 лютого.

За його словами, «на сьогодні Головою Держспоживінспекції Сергієм Орєховим перевірка дотримання суб’єктами ресторанного господарства Закону №4844-VI визначена як одна із пріоритетних напрямків Держспоживінспекції України на 2013 рік. У планах роботи територіальних органів з питань захисту прав споживачів ключовий пункт – проведення планових та позапланових перевірок закладів ресторанного господарства на виконання норм чинного законодавства щодо заборони куріння».

Протягом січня поточного року волонтерами Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну»  було здійснено моніторинг закладів ресторанного господарств у 13-ти обласних центрах України, м. Київ та містах АР Крим. Мета моніторингу – реальна оцінка рівня виконання Закону України №4844-VI, який повністю забороняє куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства.

Всього було перевірено 1133 заклади: ресторани, бари, кафе, паби, більярдні та нічні клуби. Результати моніторингу показали, що у 93% закладів не курять та дотримуються Закону. У свою чергу 7% закладів порушують Закон (76 закладів від загальної кількості, найбільше порушень виявлено у нічних клубах).

«У ході моніторингу встановлено, що найбільша кількість порушень зафіксована у закладах ресторанного господарства Одеської області, а найменша – в Івано-Франківській та Чернігівській областях», - повідомила керівник медіа-проектів громадської організації «Життя», волонтер Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну»  Юлія Солоха.

Під час прес-конференції директор «Інституту Медіа Права», керівник проекту «Київ без тютюнового диму» Тарас Шевченко зауважив: «Результати моніторингу та перевірок Держспоживінспекції України підтверджують, що закон виконується, він збалансований і діє на території всієї України. Певне невиконання має місце, але воно несуттєве. Це говорить про те, що громадяни України позитивно ставляться до нововведення».

версія для друку