українська російська англійська
На обслуговування дитбудинків Львівщини заплановано 8,3 млн. грн.
19.02.2013 | 10:50
Львівська ОДА

Фінансування дитячих інтернатів за 2012 рік склало 6 млн. 159 тис.  грн.  із загального фонду та 869 тис.  грн. із спеціального фонду, фінансування на одну дитину в день – 57 грн.  На обслуговування дитячих будинків соціальної сфери у 2013 році заплановано 8,3 млн. грн. Про це повідомляє департамент соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації.

Зазначимо, що у підпорядкуванні департаменту соціального захисту населення є два дитячих будинки для постійного проживання дітей від 4-х до 18-ти років з вадами фізичного і розумового розвитку, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування. Це  Буківський дитячий будинок для дівчаток (Старосамбірський район), в якому проживає 73 дітей та Роздільський дитячий будинок для хлопчиків (Миколаївський район), де проживає 79 дітей та вихованців.

У цих закладах діє освітня програма, зорієнтована на індивідуальні функціональні та інтелектуальні можливості вихованців. З дітьми займаються досвідчені вихователі, медсестри, психологи.

Також фахово розроблені індивідуальні програми фізичної реабілітації. Вихователі та медичний персонал установ, які беруть участь у впровадженні інноваційних соціальних послуг пройшли навчання згідно програми розробленої Українським Фондом соціальних інвестицій та Міністерством соціальної політики України.

Облаштовані кімнати психологічного розвантаження, де створені умови максимально наближені до самостійного проживання та адаптації до життя в громаді, ігрові кімнати.

Щороку влітку діти направляються на санаторно-курортне лікування, беруть участь у цікавих екскурсіях, різноманітних розвагах, хороводах, виступах, до них приїжджають артисти, меценати, друзі. Особливу увагу надають арттерапії – це малювання, бісероплетіння, свічкова справа і творення композицій.

У будинках культивують різноманітні види спорту, є облаштовані відпочинкові майданчики та літній павільйон, також працюють підсобні господарства, які забезпечують дітей м’ясом на 85%, 100% молоком,  100% картоплею, овочами, фруктами.

Підтримується тісний зв’язок з батьками вихованців шляхом листування та інформування батьків про стан здоров’я, навчання та поведінку дітей, а також під час особистих відвідувань.

Окрім того, у Львівській області функціонує Міжрегіональний центр соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів та 7 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, підпорядкованих органам праці та соціального захисту населення.

Послуги з соціальної реабілітації для дітей-інвалідів надають  Львівський обласний центр соціальної реабілітації для дітей-інвалідів „Сонечко”, Львівський міський центр соціальної реабілітації „Джерело”, Мостиський,  Пустомитівський та Бродівський районні центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Новороздільський міський центр соціальної реабілітації для дітей-інвалідів. Наприкінці 2012 року відкрито Золочівський районний центр соціальної реабілітації для дітей-інвалідів.

Завершуються ремонтні роботи у Кам’янка-Бузькому та Миколаївському центрах реабілітації.

 

версія для друку