українська російська англійська
З початку року Державтоінспекцією видано 2 тис. приписів на ліквідацію недоліків на автошляхах
19.02.2013 | 14:57
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Складні погодні умови, що трималися в Україні практично упродовж всього осінньо-зимового періоду, призвели до значного погіршення стану автодоріг країни. У першу чергу це стосується вулиць обласних центрів та автомобільних доріг державного значення. Зважаючи на це, департаментом ДАІ МВС України організовано проведення позачергового огляду вулично-дорожньої мережі країни.

Увага при цьому зосереджена на вчасному та якісному виконанню робіт з ліквідації аварійної ямковості на найбільш небезпечних ділянках автомобільних доріг і забезпеченні безпечного пересування транспортних засобів.

Власникам вулично-дорожньої мережі з початку року видано майже 2000 приписів на ліквідацію недоліків в стані утримання проїзної частини (ямковість, колійність, просадки тощо).  Їм також висунуті вимоги щодо обов’язкового встановлення попереджувальних дорожніх знаків "Нерівна дорога" та "Вибоїна" разом з заборонними дорожніми знаками "Обмеження максимальної швидкості 40 км/год" для своєчасного інформування учасників дорожнього руху про незадовільний стан доріг проїзної частини.

Крім того, у січні-лютому Державтоінспекцією складено 809 адміністративних протоколів стосовно посадових осіб дорожніх і комунальних організацій, які винні у виникненні таких недоліків ( ст.140 КУпАП  «Порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг і вулиць, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць провадження робіт» та  ст. 188-28. КУпАП «Невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб ДАІ»).

До місцевих органів виконавчої влади та прокуратури направлено за вказаний період направлено 1341 інформацію щодо реального стану вулично-дорожньої мережі з пропозиціями стосовно першочергової ліквідації ямковості на найбільш небезпечних ділянках.

Для запобігання подальшому руйнуванню проїзної частини вулиць і доріг великоваговими транспортними засобами у Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській та Хмельницькій областях внесено зміни до маршрутів руху транзитного вантажного транспорту.

Для забезпечення безпеки руху транспорту та пішоходів, до ділянок доріг, де проводиться ремонт наближені пости ДАІ. Дорожнім організаціям надається допомога у регулюванні дорожнього руху, відведенні транспорту тощо.

На сьогодні дорожньо-комунальними службами вже проведений аварійний ямковий ремонт більш ніж 2000 км доріг та вулиць.

версія для друку