українська російська англійська
Відбулося відкриття нового проекту Twinning
19.02.2013 | 18:04
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

19 лютого під головуванням заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського відбулася конференція з нагоди відкриття проекту Twinning «Модернізація законодавчих стандартів і принципів освіти та навчання відповідно до Європейської політики навчання впродовж життя».

У конференції взяли участь: керівництво Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, члени Представництва Європейського Союзу в Україні, представники Посольства Федеративної Республіки Німеччина, міжнародні партнери Проекту від Консорціуму країн-членів ЄС, представники Національного агентства з питань державної служби, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти, Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, керівники навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти, а також громадських організацій та засобів масової інформації.

Під час конференції керівник проекту Twinning Сюзан Готліб повідомила, що загальна мета Проекту – сприяння процесу реформування національної системи освіти відповідно до політики ЄС щодо навчання впродовж життя. За її словами, Проект спрямований на зміцнення потенціалу МОНмолодьспорту в ефективному застосуванні Національної рамки кваліфікацій та на загальне підвищення якості ПТО шляхом упровадження передового європейського досвіду.

Окрім того, на думку Сюзан Готліб, партнерство України з країнами – членами ЄС та їх співпраця у галузі ПТО мають неабиякі перспективи. «У нас є спільне розуміння програми та усіх її особливостей. Наш проект – це чудова можливість удосконалити і модернізувати освіту, яка у майбутньому забезпечуватиме громадян хорошою та престижною роботою», – підкреслила вона.

Звертаючись до присутніх, заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський зазначив: «Для підвищення якості української професійно-технічної освіти нам, як ніколи, знадобиться досвід наших колег із країн західної Європи. У першу чергу, потрібно працювати із законодавчою базою – проаналізувати її та вдосконалити. Європейське та українське законодавства у галузі професійно-технічної освіти мають бути повністю ідентичними».

Модернізацію законодавства як головну умову підвищення якості ПТО в Україні розглядає й директор департаменту професійно-технічної освіти В’ячеслав Супрун. За його словами, аналіз чинного законодавства – пріоритет у реалізації проекту Twinning. В’ячеслав Супрун також поінформував, що така робота вже проводиться – наприклад, упродовж 2012 року в Україні прийнято 6 законів, які, зокрема, спрямовані на удосконалення професійно-технічної освіти. Модернізується і нормативно-правова база – у поточному році продовжується робота над створенням та упровадженням нових державних стандартів ПТО (у 2013-му планується створення 46 нових стандартів). Окрім цього, МОНмолодьспорт проводить активну нормотворчу роботу, яка передбачає впровадження у процес навчання провідних технологій та удосконалення навчально-методичної бази.

Також під час конференції заступник Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Марія Юрікова зазначила: «Проект Twinning – це крок до обміну та отримання провідного європейського досвіду. І я впевнена, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту зробить усе для його реалізації. Варто сказати, що багато змін у галузі професійно-технічної освіти вже відбулося, утім, попереду ще дуже багато завдань».

На завершення заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський наголосив: «Ми можемо працювати та рухатися вперед лише за умови повної відкритості, чесності та взаємопорозуміння». За словами заступника Міністра, лише напруженою, послідовною працею та за умови чіткого розуміння й виконання поставлених завдань, можна досягти реальних якісних змін та підняти престижність української професійно-технічної освіти на принципово новий рівень.

Довідково

Проект Twinning розпочав роботу 15 січня 2013 року і триватиме до 14 жовтня 2014 року. Проект фінансується та впроваджується Консорціумом країн – членів Європейського Союзу, до складу якого входять, зокрема, Університетський Коледж Метрополітен, Технічний коледж м. Оргус (Королівство Данія) та Федеральний інститут професійно-технічної освіти (ВІВВ, Федеративна Республіка Німеччина).

Для реалізації Проекту, окрім МОНмолодьспорту будуть залучені й інші центральні органи виконавчої влади, а також установи та організації, а саме: Міністерство соціальної політики, Інститут професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, регіональні навчально-методичні центри професійно-технічної освіти та Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні.

версія для друку