українська російська англійська
Українські студенти стали переможцями XIII Міжнародного конкурсу "Delcam"
20.02.2013 | 10:46
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

19 лютого 2013 року в Резиденції Посла Великобританії в Україні відбулася урочиста церемонія нагородження переможців XIII Міжнародного студентського конкурсу «Delcam».

У церемонії нагородження взяли участь Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма, Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт, директор компанії «Delcam» Хею Хемфріс, ректори технічних вищих навчальних закладів, студенти – переможці конкурсу та їхні наукові керівники.

Євген Суліма від імені Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника привітав учасників та переможців Міжнародного студентського конкурсу.

Перший заступник Міністра висловив глибоку подяку попередньому Послу Великої Британії в Україні Лі Тернеру, який започаткував щорічне підбиття підсумків Міжнародного студентського конкурсу саме у місті Києві.

Він також повідомив, що за останні роки фірма «Delcam» неодноразово організовувала візити представників українських вищих навчальних закладів, які є учасниками проекту, до Великої Британії, що надало додаткові можливості для подальшого розвитку співробітництва. «Тому з задоволенням можна вітати відкриття 24-го навчального центру «Delcam» в Україні, яке відбудеться у Київському національному університеті технологій та дизайну», - сказав Євген Суліма.

За його словами, протягом 12 років компанія «Delcam» проводить міжнародні конкурси студентських робіт. «Велика кількість студентів і викладачів українських вузів отримала прекрасну можливість стажування у Великій Британії», - наголосив Євген Суліма.

У свою чергу  Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт зазначив: «Те, що все більше українських університетів приєднується до програми компанії «Delcam» – яскравий доказ, що прогресивний досвід і технології Великобританії користуються попитом і в Україні. Таким чином студенти та викладачі отримують можливість користуватися найновішими комп’ютерними технологіями». Він привітав переможців конкурсу і побажав їм цікавого та корисного стажування у Великобританії, а також успіхів і нових досягнень.

Окрім того, директор компанії «Delcam» Хею Хемфріс подякував усім, хто допоміг організувати студентський конкурс, зокрема, Посольству Великобританії в Україні, Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України, вищим навчальним закладам. Він також розповів про результати освітньої програми за 2012 рік.

Зазначимо, що «Delcam» є однією з провідних компаній з розроблення програмного забезпечення систем комп’ютерного проектування, що дозволяють конструювати деталі, розробляти керуючі програми для оброблення деталей на верстатах з числовим програмним керуванням, здійснювати контроль промислових виробів, також останнім часом компанія потужно розвиває медичний напрямок. Директор цієї компанії містер Хею Хемфріс приділяє велику увагу роботі з навчальними закладами у світі. Зокрема, велика робота ведеться з університетами та школами України та Російської Федерації.

Щороку «Делкам» організовує навчання викладачів університетів у головному офісі в Бірмінгемі. За час перебування у Великобританії викладачі, крім навчання, відвідують провідні підприємства, університети. Таким чином, опановують передовий досвід і підвищують кваліфікацію.

Ведеться робота зі школами з упровадження програмного забезпечення в навчальний процес, що дозволяє виконувати художнє конструювання. Таке програмне забезпечення вже використовується в школах міст Запоріжжя, Сум, Києва та Одеси.

Проект «Передові комп’ютерні технології – університетам України» об’єднав найпотужніші технічні вищі навчальні заклади України.

версія для друку