українська російська англійська
В Одеській області зростають суми, що виділяються на соціальний захист населення
20.02.2013 | 10:50
Одеська ОДА

Зараз в Одеській області працює 35 територіальних центрів соціального обслуговування та одне відділення соціальної допомоги на дому при Теплодарському управлінні праці та соціального захисту населення. Про надання соціальних послуг територіальними центрами соціального обслуговування соціально-незахищеного населення Одеської області доповіла під час апаратної наради директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Маркевич.

 «У минулому році територіальні центри обслуговували 54 тисячі осіб, які потребували соціального обслуговування, з них близько 37,5 тис. міських жителів і близько 16 тис. жителів сільської місцевості», - пояснила вона.

Директор департаменту додала, що на базі 19 територіальних центрів соціального обслуговування діють стаціонарні відділення, в яких перебуває 541 підопічний. Це мешканці похилого віку, які  перебувають в складних життєвих обставинах и потребують сторонньої допомоги. В минулому році на утримання таких установ було виділено 7286 тис. грн. бюджетних коштів, ще близько 4 млн. грн. надійшло з Пенсійного фонду України. Як підкреслила Ірина Маркевич, такі суми вперше виділяються на утримання відповідних соціальних установ регіону.

При цьому вона додала, що громадяни, які мешкають у містах, менш охоплені соціальним обслуговуванням в стаціонарних умовах, ніж мешканці сільської місцевості. В першу чергу це стосується м. Одеси, де населення складає майже половину населення області, а стаціонарне соціальне обслуговування здійснюється лише у КУ «Геріатричний будинок милосердя ім. Святого цілителя Пантелеймона», розрахований на 98 ліжко-місць.

версія для друку