українська російська англійська
О. Вілкул: Робота з розшифровки "чорних скриньок" літака, що зазнав аварії в Донецьку, буде закінчена протягом 10 днів
20.02.2013 | 10:58
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Робота по розшифровці «чорних скриньок» літака, що зазнав аварії в Донецьку, і аналізу отриманої інформації буде закінчена протягом 10 днів. Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул у прямому ефірі «5 каналу».

«На сьогоднішній день всі експертні та технічні дії на місці аварії вже закінчені. Літак евакуйований. Всі прилади об'єктивного контролю - «чорні скриньки», які були на борту літака, виявлені і передані в спеціалізовану лабораторію. Фахівці вивчають записи бортових самописців. Робота по розшифровці і аналізу інформації буде закінчена протягом 10 днів. Крім того, проведено опитування пасажирів і членів екіпажу. Зараз йде аналіз дій екіпажу. Остаточні висновки причини аварії будуть названі комісією за результатами розслідування», - сказав Олександр Вілкул.

Як повідомлялося раніше, 13 лютого 2013 року о 18:09 в міжнародному аеропорту міста Донецьк сталася аварія пасажирського літака АН-24, що здійснював чартерний рейс Одеса-Донецьк. Відразу після трагедії Урядом було створено комісію, яку очолив Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул. Президент України Віктор Янукович дав доручення надати допомогу постраждалим і сім'ям загиблих, забезпечити безпеку перельотів і провести ретельне розслідування авіакатастрофи.

«На борту літака знаходилося 52 людини, в тому числі 8 членів екіпажу. 47 осіб вдалося врятувати, 5 людей загинули. У момент торкання літаком землі шасі були прибрані. Це вказує на те, що пілоти, найвірогідніше, планували заходити на друге коло. При зіткненні з землею переламалося праве крило, і через нього почав витікати гас. Потім стався надлом літака. Перша аварійна машина аеропорту приїхала на місце протягом 3 хвилин і погасила пожежа. Завдяки цьому вогонь не перейшов на літак і вдалося уникнути більшої кількості жертв», - cказав Віце-прем'єр-міністр України.

Базування чергової частини Державної служби з надзвичайних ситуацій знаходиться біля аеропорту Донецьк.

«Через 8 хвилин під'їхали ще близько 20 пожежних машин. Рятувальники допомагали пасажирам вибратися з літака. Під'їхали близько 20 машин швидкої допомоги. Перші машини «швидкої» прибули протягом 5 хвилин і відразу приступили до надання допомоги. Постраждалих у авіакатастрофі доставляли в будівлю аеропорту і там також надавали необхідну медичну допомогу. Донецькі рятувальники та медики спрацювали професійно», - зазначив Олександр Вілкул.

У лікарню було доставлено 26 осіб. Всім постраждалим була надана необхідна медична та психологічна допомога. В даний час всі пасажири виписані з лікарні, в медустанові знаходиться 5 членів екіпажу, стан здоров'я яких оцінюється як "нормальний", загрози їхньому життю немає.

Віце-прем'єр-міністр України зазначив, що в понеділок, 18 лютого, на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення про надання матеріальної допомоги потерпілим від авіакатастрофи в Донецьку. Зокрема, потерпілі в авіакатастрофі отримають по 25 тисяч гривень, а члени сімей загиблих по 100 тисяч гривень матеріальної допомоги.

Також він зазначив, що всі, хто знаходився на борту, були застраховані. Сім'ї загиблих мають отримати ці гроші в повному обсязі, а інші постраждалі - згідно з страховим полісом, який передбачає компенсацію потерпілим, виходячи зі ступеня отриманих травм.

«Уряд буде контролювати процес, щоб і перевізник, і страховик у повному обсязі виконали свої зобов'язання перед пасажирами та екіпажем», - зазначив Олександр Вілкул.

 

версія для друку