українська російська англійська
Податківці візьмуть на облік обладнання для виробництва алкоголю та тютюну
20.02.2013 | 15:43
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

У парламенті зареєстровано, розроблений за ініціативою Міндоходів, урядовий законопроект, яким пропонується запровадити державну реєстрацію обладнання, що використовується для виробництва підакцизних товарів – спирту, алкогольних напоїв, тютюну тощо.

Це, на думку фахівців Міністерства, дозволить ефективно контролювати обіг таких товарів та не допустити появи на ринку «фальсифікату», а також унеможливить приховування інформації про справжні обсяги виробництва.

Дані про все наявне обладнання на українських підприємствах будуть внесені до відповідного Єдиного державного реєстру. Реєстрація засобів виробництва буде безкоштовною.

Разом з тим, за використання незареєстрованих виробничих потужностей накладатимуться штрафи у розмірі 150 тис. грн.

Крім того, пропонується залишити право імпорту сигаретних фільтрів та сигаретного паперу тільки компаніям, що мають ліцензію на випуск тютюнових виробів. За ввезення цих товарів в обхід офіційних виробників також штрафуватимуть.

Фахівці  Міндоходів очікують, що запровадження зазначених заходів значно знизить ризики випуску необлікованої продукції офіційними виробниками підакцизних товарів, що суттєво посилить ефективність контролю за продажем алкоголю та тютюну в Україні.

Нагадаємо, що Указом Президента України №726/2012 від 24.12.2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

версія для друку