українська російська англійська
Міністр оборони України обговорив з російським колегою ряд важливих питань у Севастополі
20.02.2013 | 16:15
Прес-служба Міністерства оборони

20 лютого у Севастополі відбулася зустріч Міністра оборони України Павла Лебедєва з міністром оборони Російської Федерації генералом армії Сергієм Шойгу, який з робочою поїздкою відвідує Чорноморський флот.

Під час зустрічі пройшли переговори між українською та російською військовими делегаціями. Сторони обговорили питання спільного базування у Севастополі Військово-Морських Сил Збройних Сил України та Чорноморського флоту РФ, двостороннього військово-технічного співробітництва, а також вирішення соціальних проблем військовослужбовців двох країн.

«Головна тема зустрічі – встановлення особистих контактів на рівні міністрів в ім’я добросусідських взаємовідносин, пов’язаних зі співробітництвом між двома міністерствами. Головне те, що зустріч відбулася саме у Севастополі. Це показник того, що це місто-герой об’єднує не лише наші оборонні відомства – Росії та України, а також об’єднує два наші народи, традиції, що вклала наша історія», – сказав Міністр оборони України Павло Лебедєв по завершенню переговорів.

Обговорювались теми для співробітництва та соціальні питання: «Наприклад, можливість спільного будівництва житла для військовослужбовців України та Росії. Це показник того, що ми можемо при бажанні двох сторін находити конкретні рішення на благо наших людей. Будь-яке будівництво, це, у першу чергу податки, робочі місця».

Також обговорювались питання, пов’язані з військовими пенсіонерами РФ. Зокрема, зазначалося, що на законодавчому рівні потрібно вирішити питання отримання пенсій у Севастополі. «Сьогодні, для отримання пенсії треба виїжджати у Росію, а це не зручно, це витрати. Рішення на законодавчому рівні між нашими країнами зніме цю проблему і дасть позитив для економіки Севастополя, тому, що гроші будуть приходити сюди, а відповідно податки», – відзначив Павло Лебедєв.

Крім того міністри оборони України та Російської Федерації поклали вінки та квіти до Вічного вогню і Меморіалу героїчної оборони Севастополя у 1941-1942 роках.

У рамках свого візиту до Севастополя Міністр оборони України Павло Лебедєв та супроводжуючі його особи відвідали флагман Військово-Морських Сил Збройних Сил України фрегат “Гетьман Сагайдачний”.

версія для друку