українська російська англійська
У січні прикарпатські "спрощенці" поповнили місцевий бюджет на 11,4 млн. грн.
21.02.2013 | 09:34
Івано-Франківська ОДА

У 2013 році в Івано-Франківській області стало більше, ніж торік, на 1,4, підприємців-фізичних осіб та побільшало 0,8 тисячі юридичних осіб, які обрали єдиний податок.

Як повідомляють в ДПС в області, серед фізичних осіб-підприємців першу групу спрощеної системи оподаткування обрали для себе 5 184 особи; другу – 17 785; третю – 5 103. Платниками четвертої групи стали 3 565 юридичних осіб.

За словами начальника ДПС в Івано-Франківській області Віктора Рахміля, збільшення кількості платників, які обрали спрощену систему оподаткування, позитивно вплинуло на наповнення бюджету області. Так, за січень 2013 року цією категорією платників сплачено до бюджету 11,3 млн. грн., тоді як за січень 2012-го – 8,2 млн. грн.

Довідково

Для п’ятої групи зменшені ставки податку з 10% і 7% до 7% і 5% відповідно, скасовані обмеження щодо кількості найманих працівників, а для платників єдиного податку другої групи звітність подаватиметься один раз на рік, а не щоквартально. Крім того, запроваджено новий сервіс для всіх єдиноплатників. Відтепер заяви про перехід на спрощену систему приймаються в електронному вигляді. Також дозволено протягом звітного року змінювати групу та ставку податку. Незабаром «планується введення» ще одного сервісу – щодо подання підприємцями книги обліку доходів в електронному вигляді. При цьому буде додано функцію автоматичного формування звіту на підставі даних книги.

версія для друку