українська російська англійська
О. Вілкул: Завдяки спрощенню містобудівної дозвільної системи 2012 року зареєстровано майже в 2,5 раза більше об'єктів
21.02.2013 | 11:27
Прес-служба Вице-прем'єр-міністра

Містобудівна політика в рамках Програми реформ Президента України Віктора Януковича вже дає вагомі результати у розвитку будівельної галузі країни. Завдяки новій дозвільній системі у сфері будівництва, яку реалізує Уряд через Мінрегіон, зроблено значний крок до встановлення сучасних стандартів щодо надання забудовникам дозвільних документів. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул на засіданні підсумкової колегії Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

«Нова спрощена система отримання дозвільних документів на початок будівництва та введення побудованого об’єкта в експлуатацію є вагомим чинником подальшого розвитку будівельної галузі, росту обсягів будівельно-монтажних робіт, а отже, й підвищення конкурентоспроможності національної економіки, створення нових робочих місць», - сказав Олександр Вілкул.  

Однією з ключових проблем, які десятиліттями стримували розвиток будівельної галузі, була забюрократизованість дозвільної системи. Щоб змінити ситуацію 2010 року Президент України Віктор Янукович поставив завдання Уряду спростити дозвільні процедури. Відтак у березні 2011 року було запроваджено спрощену містобудівну дозвільну систему. Вже в 2012 році завдяки цьому було досягнуто вагомих результатів – кількість об’єктів будівництва порівняно з 2010 роком, коли діяла ще стара система, виросла майже в 2,5 раза. Нова дозвільна система побудована на декларативному принципі, коли забудовник, щоб почати будівництво лише заповнює декларацію і передає її у відповідні дозвільні органи.

Загалом за інформацією Державної архітектурно-будівельної інспекції торік в Україні розпочато будівництво 109 427 об’єктів, з яких 48780 – за повідомленнями, 59534 - за декларативним принципом і тільки 1113 - за дозволами на початок будівництва об’єктів найвищих (4-ї та 5-ї) категорій складності.

Також в Україні стрімко зростає й показник введення в експлуатацію об’єктів завершеного будівництва. У 2012 році було введено в експлуатацію 112 856 таких об’єктів (в тому числі більшість з них – 63743 – за декларативним принципом, 906 об’єктів IV-V категорій складності). Це вдвічі більше, ніж в 2011 році, коли було введено в експлуатацію лише 52231 об’єкт, з яких 34377 за декларативним принципом та 739  об’єктів IV-V категорій складності. 

Міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Темник зазначив, що велику роль у новій дозвільній системі відіграла «будівельна амністія», яка передбачає спрощення системи введення в експлуатацію самовільно побудованих індивідуальних житлових будинків і об'єктів I-II категорій складності. За минулий рік 48207 таких об’єктів було введено в експлуатацію. Дію «будівельної амністії» вже подовжено на поточний рік та Мінрегіоном розглядається питання подовження її до 2015 року.

 «Тенденція росту будівництва зберігається і у цьому році. У січні 2013 року розпочато будівництво 6280 об’єктів, що на третину більше, ніж за аналогічний період минулого року». – казав Олександр Вілкул.    

версія для друку