українська російська англійська
У 2012 році Донецька залізниця завдяки програмі енергозбереження заощадила 15,7 млн. грн.
21.02.2013 | 12:15
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Державне підприємство «Донецька залізниця» приділяє велику увагу раціональному використанню паливно-енергетичних ресурсів та впровадженню енергозберігаючих технологій.

У 2012 році Донецька залізниця завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій і жорсткому контролю над витратами енергетичних ресурсів заощадила 4,6 тис. тонн умовного палива на суму 15,7 млн. грн., у тому числі дизельного палива 390 т на суму 4,5 млн. грн., електроенергії 9,4 млн. кВт/год. на суму 9,0 млн. грн., котельно-пічного палива та теплової енергії 960 тонн умовного палива на суму 2,2 млн. грн. та інше.

Розробленою на Донецькій залізниці «Програмою енергозбереження на 2012 рік» було передбачено зекономити протягом року 2,7 тис. тонн умовного палива. Упродовж 2012 року залізниця перевиконала планові показники Програми енергозбереження на 70%.

Із року в рік покращувати показники вдається завдяки ефективному впровадженню новітніх технологій у сфері енергозбереження. В умовах економічної кризи та постійного дорожчання паливно-енергетичних ресурсів програма енергозбереження стає пріоритетом у господарській діяльності підприємства.

Розробка і реалізація усіх планів зі зниження енергоємності залізниці на підприємстві відбувається виключно за власні кошти.

Серед найбільш ефективних енергозберігаючих заходів минулого року можна відзначити переведення котельні моторвагонного депо Ясинувата з мазуту на природний газ.

Також проведена модернізація 10 тепловозів серії ЧМЕ3 системами конденсаторного пуску, за рік це дасть зменшення витрат дизельного палива на 4,8 тонни.

На Донецькій залізниці успішно виконується «Програма переводу опалення адміністративних і побутових приміщень не електроопалення». У результаті виконання цієї програми і завдяки встановленню сучасного електрообладнання суттєво покращено умови праці залізничників та санітарно-побутові норми. Спостерігається стабільність обігріву приміщень та заощаджені значні кошти для залізниці.

Заходи, спрямовані на заощадження електроенергії та економію паливно-мастильних матеріалів, Державне підприємство «Донецька залізниця» продовжує щороку. З цією метою розроблена і затверджена Програма енергозбереження на 2013 рік, якою заплановано зекономити 2,6 тис. тонн умовного палива на суму 17,2 млн. грн.

 

Довідково

Економії коштів Донецькій залізниці вдалося досягти за рахунок таких організаційних заходів з енергозбереження:

встановлення та дотримання по кожному структурному підрозділу жорсткого економічного графіка подачі теплоносія для опалення приміщень залежно від температури зовнішнього повітря;

дотримання режимних карт при експлуатації котелень;

значне зниження витрат палива, теплоносія та електроенергії вночі, у вихідні та святкові дні;

відключення опалення непрацюючих цехів та приміщень;

у тязі поїздів: скорочення парку тепловозів і електровозів на фактичні об’єми перевезень у вантажному русі, підвищення продуктивності використання маневрових локомотивів проти рівня минулого року в тепло- та електротязі;

ремонт колії та відміна довготривалих обмежень швидкості руху поїздів.

 

версія для друку